Автори закону про блокування сайтів заслуговують слави ініціаторів “законів 16 січня”

  • Червень 23, 2018

Законопроект, який передбачає блокування сайтів без рішення суду, є прямим втручанням в основи демократії та спрямований на зачистку сайтів, які критикують чинного президента Петра Порошенка.
Про це завив народний депутат Юрій Дерев’янко в ефірі телеканалу Newsone.
“Я вважаю, що цей закон абсолютно неприйнятний, це втручання в основи демократії”, — сказав він. За словами депутата, цей закон спрямований на тотальне зачищення, встановлення не тільки цензури, а й диктатури в галузі свободи слова.

Це неприпустимо для демократичної держави. Це абсолютно диктаторський підхід. Це приблизно те саме, за що голосували регіонали свого часу 16 січня (2014 року)”, — порівняв нардеп.

На думку Дерев’янка, це робиться з єдиною метою — блокувати сайти, які критикують або погано висловлюються про Петра Порошенка, який уже де-факто розпочав свою виборчу кампанію, маючи всі важелі адміністративного та правоохоронного впливу в країні.Нардеп додав, що люди, які ініціювали цей законопроект, заслуговують приблизно на ту саму славу, як і ті, то ініціював пакет диктаторських законів 16 січня.

Нагадаємо, 21 червня Верховна Рада включила до порядку денного законопроект №6688 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері, який передбачає можливість блокування сайтів без рішення суду.

Авторами даного законопроекту є Іван Вінник від БПП, Дмитро Тимчук та Тетяна Чорновол від Народного фронту.

Згідно із законопроектом, у виняткових невідкладних випадках тимчасове блокування доступу до інформаційного ресурсу може бути розпочате до постановленя ухвали слідчого судді, суду за постановою прокурора або постановою слідчого, погодженою прокурором і застосовується на строк не більше 48 годин. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням з прокурором зобов’язаний невідкладно після початку здійснення таких дій звернутися з відповідним клопотанням до слідчого судді чи суду.

Коментарі

...