Антикорупційний суд не повинен повторити долю Верховного суду, де більшість суддів не відповідають критеріям доброчесності

  • Травень 25, 2018

Вищий антикорупційний суд повинен замкнути вертикаль новостворених антикорупційних органів і стати повністю незалежним від президента.
Про це заявив народний депутат Юрій Дерев’янко в ефірі ТРК Рада.
Коментуючи розгляд законопроекту про Вищий антикорупційний суд у Верховній Раді, депутат сказав: “Цей антикорупційний суд не потрібен американцям, чи європейцям. Він, в першу чергу, потрібен українським громадянам”.

Він додав, що міжнародні партнери, які допомагають Україні, в тому числі протистояти агресору РФ, зацікавлені в тому, щоб не розкрадались кошти платників податків американців і європейських країн, які спрямовуються як допомога Україні.

Депутат підкреслив, що українці втомились від того, що 26 років всі голосно кричать про боротьбу з корупцією, а корупція в цей час цвіте і процвітає.“Звісно, всі суди повинні бути без корупції. Треба з чогось починати”, — зазначив він.

За його словами, в результаті першого етапу судової реформи, яку розпочав Президент Порошенко, виявилось що більшість суддів Верховного суду далеко не відповідають критеріям доброчесності.

“Ми отримали у Верховному суді величезну кількість суддів, які за Януковича і ще раніше 99% купували собі посади, тому що інакше вони не могли потрапити. Така була система”, — констатував політик.

Тому на його переконання, антикорупційний суд має замкнути вертикаль новостворених антикорупційних органів і бути незалежним від президента.

“Там, де торкається рука Президента, ми маємо, на превеликий жаль, не боротьбу з корупцією, а оголювання корупції”, — заявив депутат.

Нагадаємо, Дерев’янко вважає, що президент Петро Порошенко намагається зберегти свій вплив на кандидатури суддів Вищого антикорупційного суду через Вищу кваліфікаційну комісію суддів, яка розглядатиме апеляції на вето Громадської ради міжнародних експертів щодо недоброчесних кандидатур суддів.

Коментарі

...