Війну, яку влада розв’язала проти активістів, покривають правоохоронні органи

  • Листопад 13, 2018

Війну, яку влада розв’язала проти активістів, покривають правоохоронні органи: кримінальні справи проти активістів швидше фабрикуються і розслідуються, ніж справи проти реальних зловмисників, які порушили закон.

Таку думку в коментарі кореспонденту висловив народний депутат Юрій Дерев’янко.

Луценко, як процесуальний керівник і глава ГПУ, є відповідальним за те, що сьогодні понад півсотні випадків, фактів, порушень закону, переслідувань і просто реального знищення активістів. Тобто, по суті, війну, яку влада розв’язала проти активістів, покривають правоохоронні органи. І ці люди є побитими, покаліченими і нічого не розслідується

За словами Дерев’янка, будь-яку кримінальну справу, незалежно від того, хто її розслідує – міліція, поліція або СБУ, відбувається під керівництвом процесуальних прокурорів.

І прокуратура – це процесуальний керівник в будь-якій справі. Ми на комітеті заслуховували деякі випадки, і в них видно, що міліція, правоохоронна система і прокуратура навпаки тиснуть на громадських активістів. Коли заведено кримінальну справу проти бандитів, які їх убили, а потім зустрічні скарги і заяви подаються. І заводиться кримінальна справа проти активістів. Так ось: кримінальні справи проти активістів швидше рухаються, фабрикуються і розслідуються, ніж справи проти тих зловмисників, які порушили закон

Нагадаємо, 73 громадські організації підписали заяву, в якій йдеться про те, що розслідування нападу на Катерину Гандзюк знову показало очевидну неспроможність правоохоронної системи ефективно розслідувати як цей, так і ряд інших нападів на громадських активістів, які відбулися в різних регіонах України після Революції Гідності. Вони вимагають відставки міністра внутрішніх справ Авакова та генпрокурора Луценка.

Коментарі

...