В Амстердамі, Нідерланди, відкриється виставка британського митця Девіда Гокні – найдорожчого художника сучасності

  • Лютий 6, 2019

1 березня в Амстердамі, Нідерланди, відкриється виставка британського митця Девіда Гокні – найдорожчого художника сучасності. Виставка “Гокні-Ван Гог: Радість природи” буде присвячена взяємозв’язку творчості Гокні та нідерландського художника XIX століття Вінсента ван Гога. Пройде у Музеї Ван Гога.
Гокні – один із найвизначніших митців сьогодення, – каже директор Музею ван Гога Аксель Рюгер. – Це перша у світі виставка, що досліджує вплив Ван Гога на британця. Акцентує на їхніх спільних рисах: природі як темі і джерелі натхнення, яскравих кольорах, об’ємі та особливій перспективі
Загалом в Амстердамі покажуть 120 робіт Девіда Гокні. Серед них будуть акварельні картини, гравюри, сторінки з альбомів для замальовок, відеоматеріали, повноформатні версії зроблених на планшеті iPad малюнків і широкомасштабні поейзажі.
Картини Ван Гога сповнені рухів, – говорить Гокні. – Помітні всі сліди пензля. Ви чітко бачите, як намальовані ці шедеври. Спочатку роздивляєтеся одну травинку. Потім іншу. І постійно знаходите більше деталей. Він мав надзвичайно ясний зір
Виставка триватиме до 26 травня.

Девід Гокні народився 1937 року в англійському Бредфорді. З 1964-го живе переважно у Лос-Анджелесі, США. В листопаді минулого року став найдорожчим сучасним художником. Його роботу “Портрет художника (Басейн з двома фігурами)” продали за рекордні $90,3 млн (2,5 млрд грн) на аукціоні Christie’s у Нью-Йорку.

Коментарі

...