В бюджет мало би піти набагато більше коштів від незаконного фінансування партій, ніж про це звітувало НАЗК

  • Травень 12, 2018

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), заявивши про конфіскацію в держбюджет 1,3 млн. Грн незаконних внесків на фінансування партій, недопрацьовує, оскільки це досить невеликий відсоток таких коштів.

Про це заявив народний депутат Юрій Дерев’янко в ефірі телеканалу Newsone.

“Це хоч частково виправдовує існування НАЗК, які хоч якусь частину роботу пробують аналізувати. Хоча , на мій погляд цього недостатньо”, — сказав депутат.

Він додав, що перевірку електронних декларацій НАЗК “завалило”, і це всім добре відомо.

“Але навіть коли ми дивимось на ті цифри які представлені, вони також, на мій погляд, далеко не відповідають дійсності, реальному фінансуванню”, — переконаний нардеп.

Він повідомив, що багато їздить по країні і бачить, як багато реклами розміщують політичні партії на бордах.

“Наприклад протягом минулого року Аграрна партія і інші різні олігархічні партії просто не злазять з бігбордів. Тобто величезна кількість політичної реклами, загальнонаціональної, державної по всій країні висить. Це дуже дорогі речі”, — додав він.

За словами Дерев’янка, Аграрна партія, яка виявилась офіційним рекордсменом, офіційно отримала на рахунки всього 18 мільйонів гривень.

“Це дуже мало для того, щоб такі кампанії фінансувати. Це дуже мала частина коштів, я думаю 10%, від тих коштів, які мали б піти в бюджет. Це означає, що НАЗК не доопрацьовує”, — підсумував нардеп.

Нагадаємо, НАЗК заявило про передачу до державного бюджету України 1,3 млн грн незаконних внесків, конфіскованих у політичних партій за рішенням суду. Найбільшими порушниками виявились Аграрна партія України та Всеукраїнське об’єднання патріотів “УКРОП”.

Коментарі

...