В Музеї історії Києва відкриється виставка “У цьому полі, синьому..” художника Анатолія Криволапа

  • Грудень 11, 2018

13 грудня о 18:30 в Музеї історії Києва відкриється виставка “У цьому полі, синьому..” художника Анатолія Криволапа.
Він є одним із найдорожчих художників України. 2013 року картину Криволапа “Кінь. Вечір” на лондонському аукціоні Phillips продали за 122,5 тисячі фунтів стерлінгів – 4,1 мільйона гривень. Після цього автор став найдорожчим сучасним українським художником.
На виставці покажуть нові та вже відомі полотна художника.
“Ключовим символом виставки є кінь – прадавній символ свободи, швидкості та циклічності поступу самої природи. Коні на картинах Анатолія Криволапа – частина природи, втілення її краси, динаміки, руху і внутрішньої гармонії. На полотнах митця вони супроводжують схід та захід сонця, перетворюючись на виразну метафору часу, його руху та плинності”, – кажуть організатори виставки.
Виставка триватиме до 19 січня 2019 року.

Анатолій Криволап народився 1946 року в Яготині на Київщині. Закінчив столичний Державний художній інститут, факультет монументального живопису. На початку 1990-х брав участь в арт-об’єднанні “Живописний заповідник”. Мав виставки в Німеччині, Франції, США. Полотна експонуються в Національному художньому музеї України, музеях Австрії, Великої Британії, Японії. Отримав Національну премію імені Тараса Шевченка за цикл із 50 робіт “Український мотив”. Живе і працює в Києві та селі Засупоївка Яготинського району.

Коментарі

...