Дерев’янко вимагає від Мін’юсту повідомити, скільки скарг на держреєстраторів вони отримали та задовільнили

  • Вересень 22, 2018

Один з лідерів РНС, кандидат в Президенти України, народний депутат Юрій Дерев’янко звернувся із запитом до Міністерства юстиції, в якому просить повідомити про кількість скарг на дії державних рестораторів, які було подано до Мін’юсту з 1 січня 2016 року.

Зокрема, депутат просить надати інформацію: яка кількість скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації прав або територіальних органів Міністерства юстиції України було подано до Міністерства юстиції України, його територіальних органів за період з 1 січня 2016 року по дату отримання цього депутатського запиту (окремо в розрізі кожного року);

Також Дерев’янко просить поінформувати, яка кількість таких скарг була задоволена, а у задоволенні якої кількості скарг було відмовлено.

Депутат просить зазначити кількості відмов по кожній із підстав для відмови, передбаченій частиною 8 статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Нагадаємо, Юрій Дерев’янко разом з народними депутатами Ігорем Луценком та Олегом Осуховським провели спільні засідання підкомітетів Антикорупційного комітету Верховної Ради, присвячене конкретним випадкам незаконного заволодіння власністю українців шахраями за допомогою недоброчесних реєстраторів.

Після дискусії з потерпілими громадянами, представниками Міністерства юстиції, прокуратури та Національно поліції Юрій Дерев’янко окреслив 4 проблеми, які він бачить в цій сфері:

1. Неадекватна реакція Мін’юсту, як органу, який мав би швидко реагувати на те, щоб допомагати людям припиняти злочини.

2. Мін’юст посилається на рішення судів і йому байдуже, які це рішення. Якщо на підставі рішення суду реєстратор реєструє власність, то міністерство взагалі в це не втручається.

3. Від власника взагалі нічого не залежить, коли мова йде про перехід права власності. Будь-який шахрай приносить будь-які документи і реєструє.

4. Безконтрольна видача електронних ключів реєстраторам.

Коментарі

...