Дерев’янко закликав демократичні сили об’єднуватися, оскільки парламент не виправдав довіри українців

  • Липень 14, 2017

Верховна Рада в останній пленарний тиждень перед канікулами не виправдала довіри українців, проваливши більшість голосувань за зняття недоторканності та притягнення до відповідальності народних депутатів, щодо яких були подання Генпрокуратури.
Дерев’янко закликав демократичні сили об’єднуватися, оскільки парламент не виправдав довіри українців

Про це заявив народний депутат від партії “ВОЛЯ”-РУХ НОВИХ СИЛ Юрій Дерев”янко під час виступу з трибуни парламенту 14 липня.

“Цей тиждень був надзвичайно знаковий, тому що український парламент не здав іспит перед українським народом”, — заявив депутат.

Він вважає, що Верховна Рада на останньому пленарному тижні перед канікулами фактично втратила свою легітимність в очах українського народу, тому що не спромоглась скасувати депутатську недоторканність у усіх народних депутатів, щодо яких були подання генпрокурора.

Дерев”янко нагадав, що з гаслами скасувати депутатську недоторканність всі партії йшли на вибори.

“Це все було розтоптано буквально українським парламентом, де більше 300 депутатів було обрано після Революції Гідності від демократичних партій”, — обурився він.

Дерев”янко подякував всім українцям, активістам РУХУ НОВИХ СИЛ та інших демократичних проєвропейських партій, які цього тижня були біля парламенту і переконували народних депутатів все ж таки виконати свої обіцянки.

“Дуже шкода, що сьогодні зранку, виправдовуючись, фракція Блоку Петра Порошенка вишикувалась тут і пояснювали, що один із депутатів, якого треба мабуть героїзувати за те, що він дуже в образливій формі звертався до людей на вулиці і мабуть отримав якусь реакцію від людей”, — заявив нардеп.

“Я вважаю, що складом цілої фракції БПП треба мабуть звернутись до Президента України, щоб героїзувати всіх тих народних депутатів, які не підтримали скасування недоторканності, процедуру арешту і затримання щодо тих подань, які були внесені паком Луценком”, — додав він.

Дерев”янко вважає, що такий вчинок був би гідним того, що зробив Президент України, нагородивши на День Конституції двох регіоналів, які свого часу 16 січня голосували за антиукраїнські закони.

Депутат вважає, що враховуючи те, що парламент показав своє справжнє обличчя, він ще може ухвалити кілька дуже важливих рішень:

1. Ухвалити закон про антикорупційний суд.

2. Ухвалити закон про спрощення процедури притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів.

3. Ухвалити закон, який змінить виборче законодавство (пропорційна система виборів, заборона політичної реклами, відкриті партійні списки) — з повним припиненням тієї політичної корупції, яка здійснюється через величезні кошти, які вкидаються під час виборів.

Дерев”янко заявив, що РУХ НОВИХ СИЛ звертається до всіх демократичних проєвропейских політичних партій та рухів із закликом об”єднуватись, створювати координаційні штаби як відповідь на те, що відбувало цього тижня в українському парламенті.

Нагадаємо, 13 липня кілька тисяч активістів та прихильників РУХУ НОВИХ СИЛ провели масштабний мітинг під Верховною Радою з вимогою скасувати депутатську недоторканність, ухвалити закон про антикорупційний суд та спростити процедуру притягнення до відповідальності народних депутатів.

Лідер фракції БПП Артур Герасимов з трибуни парламенту в оточенні соратників заявив, що вимагає від Служби безпеки України та Національної поліції розслідувати інцидент, який стався між активістами та депутатом Олегом Барною біля Верховної Ради 13 липня.Також він стверджував, що депутатів не пускали голосувати за подання на Михайла Добкіна, хоча Барну закидали яйцями близько опівдні, а це голосування почалося близько 17:30.

Прес-служба народного депутата Юрія Дерев’янка

Коментарі

...