Державний музей авіації імені Олега Антонова увійшов до списку кращих у світі

  • Січень 4, 2019

Американський телеканал CNN склав список кращих авіаційних музеїв світу.
До ТОП-20 увійшов український Державний музей авіації імені Олега Антонова.
Музей – один з найбільших у світі виставок авіаційної техніки. Більшість літаків побудовані у Радянському Союзі. Серед експонатів літаки надзвукових бомбардувальників, вантажні літальні апарати і ракетоносці
Серед експонатів музею фахівці виділяють літак “Туполєв-104”.
15 вересня 1956 року відбулася дуже важлива подія для цивільної авіації. Перший у світі реактивний авіалайнер Туполєв-104 ” вперше здійснив пасажирський рейс між Москвою і Іркутськом. Це найстаріший зі збережених літаків цього типу
Пояснює голова відділу електроніки Національного авіаційного університету, професор Фелікс Яновський.
Загалом у рейтинг потрапили музеї Америки і багатьох країн Європи.
Серед американських виділяють найстаріший і найбільший у світі музей військової авіації Національний музей ВПС США. Він розташований на базі Райт-Паттерсон в Огайо. Також згадують Музей польотів у Вашингтоні. Він найбільший у світі незалежний некомерційний музей авіації та космонавтики.
Майже 20 тис. експонатів налічує французький Музей авіації та космонавтики у Ле Бурже. Краківський Музей польської авіації зібрав на свої території літакльні апарати комуністичної епохи.
У списку також новітній авіаційний музей Aerospace Bristol. Його 2017-го відкрили на місці британського аеродрому Філтон. Він бере свій початок від заснування колоніальної авіабудівної компанії в 1910 році.

У столичному Музеї авіації двічі на рік влаштовують фестиваль ретроавтомобілів OldCarLand. На свято приїжджає техніка з різних куточків країни і світу. Загалом налічують до 1 тис. експонатів.

Коментарі

...