Економіку України визнали найменш вільною в Європі

  • Січень 26, 2019

Такі дані наводить щорічний “Рейтинг економічних свобод” від Heritage Foundation, пише український економіст Володимир Компанієць у Facebook.

Україна посіла 147 місце зі 180 країн в світі та останнє місце в Європі. Економіка України визнана “переважно невільною”. Попереду нас економіки Гамбії, Камеруну, Єгипту, Гаїті та Лесото. Очолюють рейтинг: Гонконг, Сінгапур, Нова Зеландія, Швейцарія, Австралія й Ірландія, а замикають його Куба, Венесуела, Північна Корея.

Рівень свободи економік країн розраховується як середнє арифметичне показників, серед яких свобода бізнесу, торгівлі, фінансового сектору, інвестицій, праці, монетарна та фіскальна свобода, гарантії прав власності, розмір бюрократичного апарату і ступінь захисту від корупції.

2019-го Україна має сплатити $14,7 млрд — майже 417 млрд грн державного боргу. Погасити треба $8,4 млрд внутрішньої заборгованості та $6,3 млрд — зовнішньої, повідомило Міністерство фінансів.
— Виплата зовнішнього боргу не вплине на ­добробут українців, як це було 2015-го. Українська економіка достатньо зміцнилася, — говорить економічний експерт Олександр Охріменко.
– 2018-го ми сплатили 3,4 мільярда зовнішнього боргу. А 2013 року виплати сягали 9 мільярдів доларів. Тож причин для паніки немає. Україна зможе спокійно пережити цей рік.

Коментарі

...