Ефективність більшості препаратів проти грипу не є доведеною

  • Січень 23, 2019

Це стосується й ліків, які пропонуються як противірусні. Хворим на грип доречно приймати лише симптоматичні препарати. Такі допоможуть зняти біль, збити температуру й полегшити стан, доки організм сам не виробить захисні речовини.
Приймати жарознижувальне хворим на грип можна лише у випадку, якщо температура тіла становить вище 39 градусів. Збивати раніше не рекомендується.
Якщо ми збиваємо температуру, то можемо зашкодити виробленню власного інтерферону. Адже це противірусний білок, який утворюється в організмі у відповідь на вторгнення вірусу. Але за нормальної температури він не виробляється, лише за підвищеної. Тож коли ми приймаємо жарознижувальне завчасно, ми тим самим розтягуємо хворобу
Пояснює завідувач відділу респіраторних та вірусних інфекцій Інституту епідеміології ім. Громашевського Алла Мироненко.
Для маленьких дітей правило інше: для них вірус грипу є найбільш небезпечним. Якщо маля “горить”, йому можна давати жарознижувальне, не чекаючи підвищення температури понад 39 градусів.
Взагалі в будь-якому віці треба адекватно реагувати на хворобу, нікуди не ходити, обов’язково звернутися до лікаря, щоб він послухав, чи немає там пневмонії. Це в будь-якому віці треба робити. Ось жінка в 47 років померла в Олександрівській лікарні. Пізно звернулася, хоча у неї був цукровий діабет
Самолікування грипу є небезпечним. Особливо для людей із групи ризику. Йдеться про маленьких дітей, людей літнього віку, вагітних і тих, хто страждає на ожиріння й будь-які хронічні захворювання. Правильно підібрати лікування грипу може лише лікар.
Ефективними проти цього вірусу є препарати на основі озельтамовіну. Однак застосовувати їх можна не всім. Призначаються такі ліки лиш у разі загрози розвитку ускладнень.
Ефективність цього препарату достатня, коли його приймають в перші дві доби хвороби. Якщо приймати його на 5-й день, коли вже і бактеріальна флора приєдналася, він тільки ускладнює одужання
Препарати для підвищення імунітету не підходять для лікування грипу й ГРВІ. Нераціональний прийом таких ліків створює загрозу розвитку раку. Особливо небезпечними вони є для дітей.

Раніше розповіли, скільки українців померло від грипу за тиждень із 7 по 13 січня 2019 року. За цей період рівень захворюваності серед дорослих збільшився на 20,1%, а серед дітей до 17 років – зменшився на 2,4%. Діагностували грип у 176 381 особи, половина з них – у віці до 17 років.

Коментарі

...