За чотири роки діяльність коаліції так і не врегульована всупереч Конституції

  • Березень 13, 2018

За чотири роки роботи Верховної Ради порядок діяльності і припинення коаліції депутатських фракцій у ВР досі не врегульований, оскільки це вигідно чинній владі.
Про це заявив народний депутат Юрій Дерев’янко в ефірі телеканалу ZIK.

“Ми маємо справжню кризу, гарант Конституції Президент не виконує Конституцію. Це свідчить про те, що ми маємо погані наслідки для всієї країни”, — заявив він.

Дерев’янко підкреслив, що Конституція України передбачає формування коаліції депутатських фракцій в порядку, встановленому Регламентом Верховної Ради.

“Коли Янукович незаконно узурпував владу, ми повернулись до парламентсько-президентської республіки. І новостворена демократична коаліція, і новообраний Президент як гарант Конституції мали б негайно врегулювати питання порядку діяльності і припинення коаліції депутатських фракцій. Необхідно було просто внести зміни до Регламенту Верховної Ради”, — підкреслив політик.

Однак, за 4 роки існування нового парламенту ніхто із очільників влади, в тому числі, і Президент, не захотів навіть виступити ініціатором визначення правил діяльності коаліції.За словами Дерев’янка, він надіслав запит до спікера Парубія, щоб він звернувся до коаліції депутатських фракцій в зв’язку з непризначенням на посади міністра охорони здоров’я, міністра аграрної політики, міністра інформаційної політики.”Парубій відповів, що взаємодія депутатських фракцій та депутатських груп і посадових осіб Верховної Ради здійснюється на основі усталених парламентських традицій. Він пише, що незважаючи на статтю 83 Конституції України, яка є нормою прямої дії, питання організації коаліції депутатських фракцій у парламенті регламентом ВРУ не визначено”, — обурився нардеп.Дерев’янко вважає, що владі вигідно сьогодні не створювати необхідних законодавчих умов для того, щоб країна нормально функціонувала.

“Тому що в такій мутній воді дуже легко ловити рибу. Вони врегульовують лише те, де можна щось вкрасти у передбачений законом спосіб”, — пояснив він.

Дерев’янко заявив, що зареєстрував щонайменше три законопроекти, які стосуються порядку формування коаліції, але жоден з них не був розглянутий навіть у комітетах Верховної Ради.

“Це вигідно, щоб обманювати людей, розказувати, що у Верховній Раді є коаліція. І президент має право, а не обов’язок оголошувати про припинення діяльності коаліції і відповідно перезавантажувати Верховну Раду в разі якщо 30 днів цієї коаліції немає”, — пояснив політик.

Нагадаємо, Дерев’янко звернувся із депутатським запитом до спікера Андрія Парубія, щоб він звернувся до коаліції із питанням: коли планується проведення консультацій щодо кандидатур на посади Міністра охорони здоров”я України, Міністра аграрної політики і продовольства України та Міністра інформаційної політики України.

Коментарі

...