Кабмін затвердив рішення про відокремлення газотранспортної системи України за моделлю ownership unbundling (OU)

  • Травень 22, 2019

Ми вітаємо сьогоднішнє рішення уряду ухвалити зміни до постанови КМУ №496 щодо реалізації моделі “анбандлінгу”, запропонованої на засіданні Координаційної ради 16 травня 2019 року. Модель базується на принципі власності (OU), передбачає подачу заявки на сертифікацію, підписання транзитної угоди і отримання майна, необхідного для здійснення транспортування газу компанією ВАТ “МГУ”
Повідомила прес-служба держкомпанії “Магістральні газопроводи України”.
Така модель не потребує додаткових законодавчих змін. Не буде потрібне ухвалення закону про концесію, як це було б необхідно для імплементації моделі ISO (Independent System Operator).
Це рішення дає можливість почати виконувати зовнішні зобов’язання України перед ЄС та зобов’язання щодо створення лібералізованого ринку природного газу перед кінцевими споживачами, промисловістю та учасниками ринку.
Хочемо окремо зазначити, успішна реалізація постанови і проекту “анбандлінгу” в цілому залежить від тісної співпраці з НАК Нафтогаз задля створення незалежного оператора ГТС до 1 січня 2020

Газпром може перервати транзиту газу через Україну в січні 2020 року, коли закінчиться термін дії чинного контракту. З огляду на це Укртрансгаз провів нараду диспетчерів.

Коментарі

...