Касим-Жомарт Токаєв склав присягу 20 березня і вступив на посаду президента Казахстану

  • Березень 20, 2019

Народу Казахстану Токаєв присягнув в Астані на спільному засіданні палат парламенту.
Урочисто присягаю вірно служити народу Казахстану, суворо дотримуватися Конституції і законів Республіки Казахстан, гарантувати права і свободи громадян, сумлінно виконувати покладені на мене високі обов’язки президента Республіки Казахстан
Після закінчення церемонії глава Центральної виборчої комісії республіки Берик Імашев вручив Токаєву посвідчення президента Казахстану. Він буде повноцінним президентом до наступних виборів у країні, які відбудуться навесні 2020 року.
Свою кар’єру почав у Міністерстві закордонних справ СРСР черговим референтом. Потім працював у радянському посольстві в Республіці Сінгапур. Був старшим референтом, аташе, третім секретарем МЗС СРСР. Працював і в МЗС Казахстану після розвалу СРСР, зокрема очолював відомство. Також виконував обов’язки прем’єр-міністра Казахстану, був державним секретарем, депутатом Сенату парламенту країни. З 2011 по 2013 рік був заступник генерального секретаря ООН, главою Європейського відділення ООН у Женеві. У 2013 році Токаєв став спікером Сенату парламенту Казахстану.

19 березня президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що йде у відставку з посади глави держави після 30 років правління. Тепер він очолить Раду безпеки Казахстану і залишиться головою партії “Нур Отан”.

Коментарі

...