Китай приступив до будівництва 30 «міст-губок» для боротьби зі змінами клімату

  • Листопад 18, 2017

Жителі Піднебесної самим руйнівним наслідком глобального кліматичного зсуву для себе визнали повені. І приєдналися до світової програми «The Sponge City Initiative», в рамках якої вже 30 великих китайських міст почали освоювати «губчасту архітектуру». Її головне завдання — накопичувати і контролювати переміщення масштабних опадів.

Кращих успіхів поки добилися в місті Линганге, де на $119 млн. вже збудовані дороги з водопроникним покриттям і водно-зелена паркова зона. І там, і там прокладені системи для збору, фільтрації і зберігання води – місто може переробляти майже все, що ллється з небес. Тут багато рослин b не буває посухи, але вологість підтримується на певному комфортному рівні.

Як саме реалізувати концепцію «міста-губки», вирішують влади на місцях, з урахуванням специфіки регіону. На цю програму в Китаї виділили $12 млрд., але ці гроші лише 20 % від потрібної суми. Інше заплатить великий бізнес, який і стане головним бенефіціаром вигадки. Вважається, що до 2020 року 80 % міських округів країни зможуть ефективно переробляти 70 % всіх атмосферних опадів.

На досягнення китайців з заздрістю дивляться жителі Х’юстона – міста, який цього літа буквально потонув від дощів, принесених ураганами. Або в Берліні, де хотіли б вирішити проблему питної води для населення до того, як вона досягне масштабів катастрофи. Але фахівці сходяться на думці, що все це – лише декоративні, тимчасові заходи. І міняти насправді потрібно не вигляд міст, а клімат на планеті, поки не стало зовсім пізно.

 

Підготував: Вадім Щіменко

Коментарі

...