Київський театр “Актор” повністю перейшов на українську мову

  • Грудень 25, 2018

Протягом наступного року театр “Актор” повністю перейде на українську мову і повірте, якщо спектаклі популярні, то глядачеві неважливо, як до нього звертаються, хоч китайською
Написав у Facebook художній керівник театру Слава Жила.
Жила говорив на тему мови спектаклів із литовським режисером Йонасом Вайткусом. Той розповів, що почав ставити спектаклі литовською мовою в театрі російської драми Вільнюса.
Очільник театру відзначив, що російською артисти в столиці розмовляють погано. Раніше Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки запрошував викладачів із Санкт-Петрбургу, але це не допомагало.
Я люблю російську мову. У мене батьки кияни і я вільно володію російською та українською, у запасі є і англійська. Але ми так ніколи не ідентифікуємо себе і нашу культуру, якщо будемо і далі постити за бюджетний рахунок неавтентичних носіїв мови, – відзначив Жила.

Українська мова стає популярною, але повільно та не всюди, сказав в інтерв’ю історик Ростислав Мартинюк. На його думку, те, що українці говорять російською, – психологічна травма.

Коментарі

...