Колегія суддів Конституційного суду України висловила недовіру голові Станіславу Шевчуку

  • Травень 14, 2019

За це проголосували більшість суддів.
Комісія з питань регламенту та етики раніше подала висновок про можливі порушення з боку Шевчука і вказала на підстави його звільнення “у зв’язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим і системним нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України, і виявила його невідповідність займаній посаді”.
Зранку на засіданні палати КС Шевчук виступив проти розгляду висновку комісії. Натомість запропонував розглянути питання щодо скасування закону “Про очищення влади”. Судді пропозицію не підтримали, після чого Шевчук покинув засідання, а комісія перейшла до розгляду без його участі можливих порушень ним законодавства та суддівської етики.
Шевчук у деклараціях за 2016 і 2017 роки, крім дружини і сина, декларував статки брата Рулава Одда. У декларації Шевчука за 2018 рік інформація про Одда вже відсутня.
Одд фігурує у кримінальному провадженні за фактом розкрадання державних грошей із держпідприємства “Укрхімтрансаміак”. За інформацією слідчих, на його фірму “злили” 10 млн грн бюджету.

До зміни імені Рулав Одд був Денисом Шевчуком. За старим іменем він записаний головою партії “Русь”. Громадська організація “Автомайдан” називала його “людиною режиму Януковича”. 29 листопада 2013-го, напередодні розгону студентів “Беркутом”, на камеру стверджував: “Євромайдан програв і розпускатимуть людей”. Зараз живе у штаті Флорида, США.

Коментарі

...