Кому почали платити більші зарплати

  • Вересень 23, 2018

В Україні у сфері виробництва, будівництва та легкої промисловості удвічі-втричі зросли зарплати. Роботодавці піднімають виплати, щоб стримати трудову міграцію і компенсувати дефіцит кадрів, розповіла Інна Новицька, власниця компанії з підбору персоналу “Нова персона”.

Наприклад, за кордоном затребувані електрогазозварники. Ще 2 роки тому в Україні їм в середньому платили 4-5 тисяч гривень. Зараз деякі вітчизняні роботодавці готові платити 15-20 тисяч

В Україні катастрофічно не вистачає швачок.

Кілька років тому швачки отримували зарплати на рівні з мінімалкою. Зараз – від 10 тисяч гривень. В основному це робота для жінок. Останнім за кордоном пропонують таку роботу з вищою зарплатою

Вона додає, що муляри та штукатури в Україні отримують 6-7 тис. грн. За кордоном зарплати вищі — у середньому 17-20 тис. грн. У Чехії, Німеччині роботодавці готові платити ще більше — понад $1 тис.

У липні середня зарплата в Україні становила 9170 грн. Найвищу середню зарплату зафіксували у Києві – 13 836 грн. У Донецькій області у середньому отримували 9764 грн. У Чернівецькій, Чернігівській, Тернопільській та Херсонській областях середні зарплати у липні були найнижчими – від 7168 до 7265 грн.

Коментарі

...