Мустафа Джемілєв звернувся до кандидата у президенти України Володимира Зеленського з питаннями про анексований Крим

  • Квітень 14, 2019

Шановний Володимире Олександровичу, за час передвиборної кампанії ми не почули від вас і інших кандидатів у президенти низку гострих для кримськотатарського народу та інших жителів Криму питань. Тому я хотів би вам задати кілька запитань. Їх всього у мене п’ять. Прошу дати на них лаконічні відповіді
1. Чи вважаєте ви, як стверджує російська сторона, що Крим став частиною Росії в результаті вільного, демократичного волевиявлення жителів Криму? Або ви все ж вважаєте його окупованою територією, яку беззастережно слід повернути до складу України?
2. Ви говорили, що ви докладете всіх зусиль для налагодження добросусідських відносин із Росією, для встановлення миру. Оскільки не ми нападали на Росію, не ми окупували частину її території, не ми нав’язували Росії, яким шляхом їй іти, то хотів би знати, які вчинки ви маєте на увазі для того, щоб встановити так званий мир із Росією? Чи включають ці вчинки, наприклад, визнання законності анексії Криму, визнання так званих республік Донецька і Луганська, нехай навіть у складі України?
3. Чи погодитеся ви на зустріч з Путіним, якщо він запропонує провести цю зустріч на території анексованого Криму?
4. Деякі кандидати в президенти під час першого туру виборчої кампанії говорили, що для встановлення хороших відносин із Росією вони знімуть блокаду з Криму. Якщо ви станете президентом, теж підете на такі кроки?
5. Яка ваша позиція щодо зміни статусу Автономної Республіки Крим на Кримську автономію – тобто переформатування на територіально-національну автономію, яка була ліквідована радянським режимом після геноциду кримськотатарського народу?

Президент РФ Володимир Путін у ближньому колі шкодує, що наказав окупувати Крим. Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив про це в ефірі телеканалу “Прямий” , з посиланням на власні джерела.

Коментарі

...