Міністерство енергетики та НКРЄКП перевірять облгази, які вимагають зі споживачів додаткові суми за газ

  • Грудень 7, 2018

Про це сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман на годині запитань до уряду.
Платіть тільки за фактично спожитий газ. І не більше 8,55 [грн за кубометр]. Все інше – то шахрайство з боку постачальних організацій.
Нафтогаз дав роз’яснення, із якого виходить, що ніяких боргів бути не може. Я підготував доручення до міністра енергетики і звернусь до Національної комісії, яка має повноваження контролю і перевірки. Їх треба вжарить по перше число. Вони, монополісти, сіли на голову і спустили ноги

Побутові споживачі газу отримали від збутових компаній платіжки з донарахуваннями. Такі “листи щастя” прийшли споживачам із лічильниками — облгаз-збути зробили перерахунок за останні три роки і запропонували споживачам доплатити.
Додаткові рахунки у платіжках газівники пояснили тим, що населення споживає 11,2 млрд м3 газу в рік. 80% цього обсягу споживається взимку. Водночас спожитий газ обліковується лічильниками, які встановлені надворі, без приведення до стандартних умов. Тобто не враховується втрата газу під час морозів, через це у рік українці споживають, але не оплачують 500 млн кубометрів газу.

Коментарі

...