Останні миті зонда «Кассіні» – репортаж з NASA

  • Вересень 26, 2017

15 вересня 2017 року, в 14:55:06 за київським часом, офіційно і трохи сентиментально закінчилася чергова, найважливіша віха в історії освоєння космосу. Апарат «Кассіні», що став легендою за життя, згорів в атмосфері Сатурна. Минуло ще 83 хвилини після його запланованої загибелі, перш ніж сигнал дійшов до Землі, і все це час в центрі управління польотами NASA панувала сумна прощальна обстановка.

Кассіні – космічний проект-легенда, один з найуспішніших в історії НАСА. Зонд був запущений із Землі в 1997 році, довгих чотири роки летів до місця роботи, околиці Сатурна, а потім 13 років справно постачав вчених безцінними знімками газового гіганта, його дивних кілець і численних лун. 20 років служби в ім’я науки – не рекорд, але дуже вражаючий результат.

Широкій громадськості Кассіні запам’ятався як джерело чудових, приголомшливих знімків Сатурна. Він зафіксував гігантський шторм на планеті, облетів ряд її супутників, сам удостоївся честі стати першим штучним супутником Сатурна, а ще привіз на борту зонд «Гюйгенс», який скинули на Титан. Славна робота для одного космічного корабля.

В якості данини поваги, символічна прощальна церемонія з “Кассіні” була записана в центрі управління польотами NASA і викладена на YouTube.

 

 

Коментарі

...