Остаточне рішення щодо недопущення недоброчесних кандидатів в антикорупційний суд повинно бути за міжнародними експертами, а не за президентом

  • Травень 25, 2018

Президент Петро Порошенко намагається зберегти свій вплив на кандидатури суддів Вищого антикорупційного суду через Вищу кваліфікаційну комісію суддів, яка розглядатиме апеляції.
Про це заявив народний депутат Юрій Дерев’янко на брифінгу в парламенті.

Він підкреслив, що нарешті Верховна Рада взялась за розгляд законопроекту про Вищий антикорупційний суд, через 6 місяців після того, як громадяни України вийшли на протест з вимогами створення антикорупційного суду, скасування депутатської недоторканності, нового виборчого законодавства і закону про імпічмент президента.

“Порошенко до останнього тягнув з розглядом, обіцяв багато ще в минулому році, але нарешті під тиском наших міжнародних партнерів зараз ми розглядаємо цей законопроект до другого читання”, — сказав депутат.

Він переконаний, що якби Україна не потребувала фінансів і чергового траншу МВФ, цей законопроект і досі б не був розглянутий.

“Але невирішеним залишився ключовий пункт цього закону, який має сказати, чи дійсно цей суд буде антикорупційним, чи тільки залишиться така назва”, — заявив нардеп.

Він переконаний, що в тому випадку, коли остаточне рішення стосовно недопущення недоброчесних кандидатів на посади суддів буде ухвалювати підконтрольна президенту Вища кваліфікаційні комісія суддів, то суд залишиться корупційним за своїм змістом.

Або він буде дійсно антикорупційним, коли остаточне рішення залишиться за Громадською радою міжнародних експертів. Саме ця позиція до цього часу є неузгоджена”, — додав політик.

Він пояснив, що на кандидатуру, яка не відповідає критеріям доброчесності, накладається вето 4-ма голосами з 7 членів Громадської ради міжнародних експертів, однак Адміністрація Президента хоче, щоб для подолання цього вето в апеляції цих голосів було 3 або менше.

“Це та позиція, за яку зараз б’ється АП, вся клептократія і олігархія в Україні для того, щоб впливати на формування антикорупційного суду. В той час як Венеціанська комісія чітко сказала, що вирішальне слово за міжнародною радою експертів”, — підкреслив депутат.

Він додав, що у випадку перегляду рішення, 4 чи більше голосів повинні бути вирішальними.

Це абсолютно принципова позиція, на якій наголошує РУХ НОВИХ СИЛ, за яку зараз іде непомітна боротьба. Наші міжнародні партнери все дуже чітко розуміють. Але Порошенко хоче все таки зберегти можливість формувати остаточно суд”, — зазначив нардеп.

Він заявив, що буде підтримувати цей законопроект і голосувати за нього, але виключно в тому випадку, коли остаточне рішення залишиться за Громадською радою міжнародних експертів.

Нагадаємо, 23 травня Верховна Рада почала розглядати закон про Вищий антикорупційний суд, до якого подано близько 2 тисяч поправок.

Коментарі

...