Польща vs Україна: черговий скандал

  • Жовтень 4, 2017

Не так давно польські ЗМІ опублікували матеріали, згідно яких антрацитове вугілля з окупованого Донбасу за посередництва Росії потрапляє до Польщі. Прибуток від цих не надто легальних оборудок отримував, зокрема, Ігор Плотницький – ватажок самопроголошеної ЛНР. Сьогодні ці відомості підтвердив міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський.

Міністр енергетики України Ігор Насалик прокоментував ситуацію так: «Ми купуємо антрацит у США і африканських країн, а Польща – з наших окупованих територій. Це дуже прикра ситуація». Польська влада у своє виправдання заявила про «відносно невелику кількість» закупленого вугілля – 11 тонн, тобто добовий об’єм споживання невеликого енергоблоку.

Варто зазначити, що дипломатичні стосунки України та Польщі останнім часом все більше загострюються відверто провокативними вчинками та подіями. Раніше Польща вже виступала проти українських історичних пам’яток; місцеві вандали зруйнували пам’ятник героям УПА; негативною була й реакція на український закон про освіту. Також не зайвим буде згадати про заяви польських дипломатів, що обіцяли блокувати процес інтеграції України до ЄС «поки вони не відмовляться від Бандери та Шухевича». Чи варто очікувати на подальше загострення дипломатичних стосунків з Польщею та агресії з боку західних сусідів – лишаємо на розсуд читача.

Коментарі

...