Порошенко дав доручення забезпечити функціонування всіх відділень Приватбанку і проаналізувати ризики від рішення суду, який скасував націоналізацію фінустанови

  • Квітень 18, 2019

Відповідне рішення глава держави озвучив за результатами термінової наради Ради нацбезпеки та оборони.
Вношу такі пропозиції. Національному банку забезпечити безперебійну роботу всіх філіалів Приватбанку, укомплектувати їх необхідною готівкою, не допустити збоїв у функціонування.
Міністерству фінансів проаналізувати ризики і загрози, пов’язані з можливим виконанням рішення Окружного адміністративного суду, якщо воно вступить у силу. Прорахувати можливі збитки держави.
На скільки я розумію, якщо ми вилучимо 155 мільярдів гривень докапіталізації, це потягне за собою ризики у вигляді 10 мільярдів додаткового фінансування у Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, які держава буде зобов’язана взяти за рахунок коштів державного бюджету. А виплата цих грошей буде мати величезні ризики для інфляції, курсової політики, стабільності банківської системи. Ми точно не можемо допустити подібного сценарію

Він також підтримав пропозицію міністра юстиції Павла Петренка звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів з проханням прискорити кваліфікаційне оцінювання суддів Окружного адмінсуду, який ще не реформували.

18 квітня Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського і визнав незаконною націоналізацію Приватбанку. Кабінет міністрів і Національний банк України готують апеляцію.

Коментарі

...