Порошенко мріє після вступу України до Євросоюзу стати депутатом Європейського парламенту

  • Березень 27, 2019

Про це глава держави розповів в інтерв’ю інформаційним телеканалам.
Маю зізнатися: так, я буду брати участь у парламентській кампанії як кандидат на виборах в Європарламент після вступу України в ЄС. Думаю, це буде найщасливіший момент, коли я буду обраний від України депутатом Європарламенту
То є реалії
Європейський парламент – це законодавчий орган Європейського Союзу. Членів ЄП обирають громадяни країн-членів Євросоюзу на загальному голосуванні кожні 5 років. Країни-члени ЄС можуть делегувати до парламенту Європейського Союзу пропорційну до кількості населення кількість депутатів.

Всього Європарламент налічує 751 депутата. Його Адміністрація знаходиться в Люксембурзі, а пленарні засідання відбуваються в Страсбурзі та Брюсселі.
Європарламент разом з Радою міністрів ЄС приймає європейські закони. Право голосу парламент має у прийнятті рішень з питань бюджету ЄС, освіти, охорони довкілля, охорони здоров’я, культури тощо. Деякі рішення ЄС потребують обов’язкового схвалення Європарламенту. Це стосується прийняття нових країн у члени ЄС, призначення членів і президента Єврокомісії.

Коментарі

...