Потрібно рятувати вітчизняне авіабудування і космічну галузь

  • Жовтень 23, 2018

Авіабудівні підприємства простоюють без замовлень, з космічною галуззю Україна взагалі може попрощатися через рік-півтора. Необхідно терміново рятувати ці високотехнологічні та наукомісткі галузі, які повинні стати флагманом вітчизняної економіки і гордістю України. Про це заявив лідер партії “Основа” Сергій Тарута в ефірі телеканалу NewsOne.

У необхідності вжиття термінових заходів політик переконався, відвідавши завод “Мотор Січ” та інші промислові підприємства країни. “Минулого тижня я був з робочим візитом в Запорізькій області, відвідував у тому числі й завод “Мотор Січ”, що випускає авіаційні двигуни. Сьогодні це підприємство працює досить успішно, воно експортує свою продукцію в 120 країн світу. Але при цьому українським споживачам практично нічого не поставляє. Така ситуація – це велика трагедія для всієї України”, – зробив висновок політик.

І пояснив, у чому саме полягає трагедія. “Сьогодні основний споживач продукції “Мотор Січі” – Китай. Підприємство уклало новий контракт, який дозволить завантажити виробничі потужності зарубіжними замовленнями. Але літаки необхідно виробляти і в Україні. На жаль, в нинішньому році Україна практично повністю зупинила авіаційний конвеєр. Стоїть завод в Харкові , не працює – в Києві. Це злочин нинішньої влади країни”, – заявив в прямому ефірі політик і в недавньому минулому відомий промисловець Сергій Тарута.

Положення на державних авіа-космічних підприємствах зараз жахливе, вважає Сергій Тарута. “Наприклад, на державному “Південмаші” ситуація катастрофічна. Через рік-півтора Україна може повністю попрощатися з космічною галуззю”, – переконаний лідер “Основи”.

Але на жаль, нинішня влада не вживає ніяких заходів щодо порятунку галузі, констатує політик. “Два роки тому я виступав з ініціативою про спільне українсько-німецьке виробництво великих вантажних літаків, якими пишається Україна і якими захоплюється весь світ. 50% повинно було проводитися в Лейпцигу, 50% – в Києві. Німецька сторона була готова повністю профінансувати це виробництво. необхідно було тільки відповідне рішення “Укроборонпрому”. Але той відповів, що рішення не погоджене нагорі”, – нагадав Сергій Тарута.

“Дуже важливо, щоб до влади в Україні прийшли нові люди, які розуміли б, що високотехнологічні та наукомісткі галузі української економіки є унікальними і що вони вимагають підтримки з боку держави. Уявіть, один авіадвигун “Мотор Січі” еквівалентний за вартістю 5200 тонн зерна. Тому чим більше Україна буде виробляти наукомісткої продукції, тим успішнішою буде наша країна”, – підкреслює політик.

“Партія “Основа” знає, як врятувати вітчизняне авіабудування. Згідно з доктриною збалансованого розвитку “Україна 2030″ авіаційна і космічна галузі повинні стати флагманами вітчизняної економіки. Я запевняю, що після приходу нашої партії до влади досягненнями цих галузей буде пишатися вся Україна”, – резюмував лідер “Основи”.

Коментарі

...