Про оголошення підозр та перебіг розслідування щодо злочинів на майдані повідомляється владі.

  • Червень 30, 2018

Начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк в ефірі одного із українських телеканалів розповів про перебіг справ щодо «Справ Майдану». За його словами про всі оголошення підозр особам які причетні до злочинів повідомлені відповідні органи державної влади.

Нашим департаментом розслідуються усі випадки вчинення злочинів під час Євромайдану. Зокрема, як вбивства та поранення активістів, так і замахи та вбивства правоохоронців. Наразі про підозру в замахах на правоохоронців повідомлено двом особам. Так, наприклад, коли 1-го грудня 18-19-літні бійці Внутрішніх військ понад чотири години стояли без щитів навпроти розгніваного натовпу, то ми наголошуємо, що це відповідальність керівництва. А тому підозри повідомлені саме керівництву Внутрішніх військ через те, що вони не захищали своїх бійців, в наслідок чого більше десяти осіб отримали різні поранення

Також під час інтерв’ю Горбатюк розповів про осіб які прикривались посвідченнями осіб які перебували в АТО. Про всі випадки даних правопорушень повідомлені відповідні службові особи.

Керівництву держави і правоохоронних органів повідомляється про підозру через вчинення дій, які призвели до поранень та вбивств як правоохоронців, так і активістів Майдану.
Оскільки слідство з’ясувало, що будь-які дії на той момент вже могли призвести до жертв, утім наказ на штурм все одно був відданий навіть з урахуванням такого попередження

Нагадаємо, нещодавно Генпрокуратура повідомила про підозру чотирьом колишнім міліціонерам столичного полку “Беркут” за фактом незаконного затримання учасників мирної акції протесту 2013 року.

Коментарі

...