Північний потік-2 — це антиукраїнський проект, який розділив Європу на дві частини

  • Квітень 10, 2018

Проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину Північний потік-2 є антиукраїнським проектом, який розділив Європу на дві частини — тих, хто розуміє його небезпеку та тих, хто бачить його економічну перспективу.
Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев”янко в ефірі телеканалу Newsone.

“Північний потік-2 — це антиукраїнський проект, це реалізація “газової” зброї Російської Федерації. Це є величезна проблема, що Північний потік сьогодні розділив Європу на дві частини”, — сказав нардеп.

На його думку, частина європейських країн розуміють, що це небезпечно для Європи, в тому числі — тому що Україна виводиться як гравець із постачання газу.

“Наші друзі думають про свою власну безпеку. Коли сьогодні всі чудово розуміють, що Північний потік — це прямі стосунки Росії з Європою і послаблення України як країни, яка сьогодні стримує агресію, яка виконує величезну роль у безпековій функції по відношенню до Європи”, — заявив Дерев’янко. Він вважає, що таких країн можна віднести Польщу та країни Балтії.

“Економічні інтереси Німеччини дещо різняться”, — зазначив при цьому політик.
Дерев’янко вважає, що перспективним є розвиток української газотранспортної системи, в тому числі шляхом європейських інвестицій.

“Коли ми говоримо про кошти, які можливо вкладати, інвестувати проект “українська газотранспортна система”, — це один з варіантів. Цю газотранспортну систему не треба передавати безкоштовно комусь в управління, а треба розглядати це як певну спільну інвестицію, яка може приносити користь для Європи і для України”, — зазначив народний депутат.

Нагадаємо, “Північний потік 2” (англ. “Nord Stream 2”) — проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину через Балтійське море довжиною понад 1200 кілометрів.

Під час телефонної розмови російського президента Володимира Путіна з канцлером Німеччини Ангелою Меркель сторони підтвердили спільну позицію з приводу реалізації проекту “Північний потік — 2”.

Президент України Петро Порошенко застеріг Німеччину від участі у проекті будівництва трубопроводу “Північний потік-2”, запропонувавши як альтернативу модернізацію транзитного газопроводу, що проходить через територію України.

Коментарі

...