Російська православна церква різко висловилася про надання Вселенським патріархом томосу для України

  • Січень 6, 2019

Про це йдеться у Різдвяному посланні, підписаному Святійшим Патріархом Сербським Іринеєм і всіма ієрархами Сербської Православної Церкви, на сайті РПЦ.
“Предстоятель і архиєреї Сербської Православної Церкви констатують, що це випробування – таке ж, як і на близькій і братській нам Україні, де одержимі шовіністи-русофоби, на чолі з корумпованими політиками, за “асистування” уніатів і, на жаль, за неканонічної співучасті Константинопольської Патріархії, поглибили і розширили наявні розколи і поставили під серйозну загрозу єдність православ’я загалом”, – йдеться у зверненні.
Крім того, РПЦ засудила націоналістичні ідеї, “які використовуються як основа розколів, архіпастирі нагадують вірним, що Господь Ісус Христос з’явився в світ як Спаситель всіх народів, як би вони себе не називали (Рим. 10:12) і як би вони себе не ідентифікували в то чи інший час”.
Також про український томос висловився голова синодального відділу Московського патріархату із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда. Свій коментар він написав у каналі в месенджері Telegram.
“Томос – папір, що є результатом невгамовних політичних і особистих амбіцій. Підписаний в порушення канонів і тому не має жодної канонічної сили”, – вважає Легойда.
За його словами, наближається одне з головних християнських свят, радість зустрічі якого не зможуть вкрасти ніякі політичні сили.
“Як би не намагалися деякі українські політики за допомогою стамбульського Патріарха вкрасти Різдво у мільйонів вірних в Україні – воно все одно настане. Різдво, а не томос”, – уточнив він.

Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос для Православної церкви України. Це відбулося на церемонії в Стамбулі 5 січня.

Коментарі

...