Світові газові компанії працюють з рентабельністю 30-40%, українські олігархи хочуть отримувати 500-600%

  • Жовтень 26, 2018

Якщо в Україні буде діяти ринкова ціна на газ, а не адміністративна, українці будуть сплачувати за «блакитне паливо» значно менше.

Про це заявив народний депутат Юрій Дерев’янко в ефірі телеканалу «Еспресо».

Коментуючи нещодавнє рішення Кабміну підвищити ціни на газ на 23,5%, Дерев’янко заявив: «Я особисто і РУХ НОВИХ СИЛ категорично проти, щоб такі рішення уряд приймав. Ціна має бути ринкова. Ринкова ціна це не означає адміністративна, олігархічна, бандитська. Ринок мав бив становити цю ціну».

Натомість, наголосив нардеп, ціна встановлюється постановою уряду. «Коли ми говоримо про ринкову ціну, а встановлюємо адміністративну, це називається брехня. Це називається грабіж. Я думаю, що ринкова ціна, навіть для промисловості, була б значно менше ніж та, яка сьогодні є для громадян України», – підкреслив Дерев’янко.

Він додав, що ринкова ціна означатиме попит і пропозицію.

«Ринкова ціна означає, що на ринку видобутку газу в Україні працює не тільки компанія Ахметова, Пінчука, Коломойського , Порошенка чи Авакова, а, в першу чергу, працюють величезні видобувачі газу, такі як British Petrolium, Shell та інші, яким влада України дає можливість це робити і формується попит і пропозиція газу», – сказав політик.

Він додав, що такі компанії працюють у всьому світі з рентабельністю 30-40%, і вони не будуть зловживати монопольними зговорами , як це відбувається в Україні.

«Це просто обман, але реально за цим стоїть можливість збагачення. 500-600% рентабельності сьогодні українського газовидобутку – це те, що їх влаштовує», – прокоментував Дерев’янко ситуацію в Україні.

Нагадаємо, 19 жовтня Кабмін повідомив, що прийняв рішення про підвищення ціни на газ для побутових споживачів. З 1 листопада 1000 кубометрів газу коштуватиме 8550 гривень замість 6900.

Коментарі

...