Суд скасував незаконне рішення реєстратора, яке позбавило мешканку Миколаєва нерухомості

  • Жовтень 24, 2018

Центральний районний суд Миколаєва скасував рішення реєстратора Олексія Риженка Центру надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради про реєстрацію права власності на приміщення площею 1060,2 кв.м. в Миколаєві, яке належить родині громадянки Інни Кібзун, на інших осіб.

Зокрема, суд ухвалив позов Інни Кібзун до Акціонерного товариства «Імексбанк», ТОВ «Фінансова компанія «Дніпрофінансгруп», Центру надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб задовольнити частково.

Скасувати рішення державного реєстратора Риженка Олексія Сергійовича Центру надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради про державну реєстрацію права власності (з відкриттям розділу) на нежитлові приміщення кафе з літнім майданчиком, загальною площею 1060,2 кв.м. в м. Миколаєві

Також суддя скасував запис про реєстрацію права власності на вказане нежитлове приміщення за ТОВ «Фінансова компанія «Дніпрофінансгруп».

Раніше народний депутат Юрій Дерев’янко провів засідання чотирьох підкомітетів антикорупційного комітету Верховної Ради, на якому були розглянуті конкретні факти незаконного заволодіння нерухомим майном, зокрема і цей факт.

За словами потерпілих з Миколаївщини родини Кібзун, вони постраждали від незаконних дій кримінального авторитета «Мультика», якого генпрокурор Юрій Луценко обіцяв покарати ще в 2016 році.

Зокрема, мова йде про незаконні дії державного реєстратора та прокуратури Миколаївської області, що призвели до позбавлення права власності на нерухоме майно Інни Кібзун, а саме нежитлових приміщень в Миколаєві загальною площею 1060,2 квадратних метрів.

За їхньою інформацією, була реалізована наступна схема: спочатку діяв договір іпотеки, потім банк перепродав борг іншому кредитору, однак боржнику про це нічого не повідомляли у встановлені законом терміни. Далі реєстратор провів перереєстрацію і відбулось швидке рейдерське захоплення власності.

Дерев’янко вважає, що нові правила роботи реєстраторів тепер грають на руку шахраям і бандитам.

Система дуже недосконала. Вона сприяє нечесним людям або бандитам віджимати чуже майно

Після засідання підкомітетів та привернення уваги громадськості до подібних фактів Міністерство юстиції України заборонило реєстраторам здійснювати реєстраційні дії за межами своєї області.

Коментарі

...