США виступають проти російської участі в місії ООН в Донбасі 

  • Листопад 27, 2017

Спецпредставник США по Україні Курт Волкер в інтерв’ю газеті The Washington Post виклав тези Вашингтона щодо врегулювання ситуації на сході України.Адміністрація США виступає за те, щоб у разі розміщення на сході України миротворчої місії ООН в її склад не включали громадян Росії. Про це заявив спецпредставник США по Україні Курт Волкер в інтерв’ю газеті The Washington Post, опублікованому на сайті видання в неділю, 26 листопада.

Зокрема, Вашингтон вважає, що охоронна місія ООН повинна мати свободу переміщення по всьому Донбасу і контролювати українську бік кордону з Росією. “Контингент повинен мати доступ до українсько-російському кордоні і не мати в своєму складі жодного російського персоналу”, – наводить газета слова спецпредставника США.

Хоче Путін відмовитися від зобов’язань на сході України

План США, зазначив Волкер, полягає в тому, щоб направити в Донбас миротворчий контингент ООН, який би не тільки володів широкими функціями, але мав би великі повноваження по забезпеченню безпеки.

Стратегія Вашингтона базується на припущенні, що глава Кремля прагне, або щонайменше розглядає можливість відмови від своїх фінансових і військових зобов’язань на сході України. Якщо довгострокова мета Путіна полягає у створенні промосковської України, тоді його постійне втручання дає протилежний ефект, вважає Волкер.

Американський дипломат підкреслив, що має намір продовжувати переговори, на яких обговорюється, в тому числі питання про запровадження “блакитних касок” про врегулювання на сході України з помічником президента Росії Владиславом Сурковим. Волкер зазначив, що миротворчий план вселяє надію на повернення до “Мінську – 2”.

Переговори Волкера з Сурковим будуть продовжені

“Ми намагаємося прояснити наші варіанти, – зазначив він. – Якщо вони хочуть впертися на своїх позиціях, зробити це вони можуть, однак це буде пов’язане для них з великими витратами. Якщо вони хочуть вийти з ситуації, такий розвиток подій може стати те, про що ми можемо домовитися і де ми можемо знайти шляхи ефективного досягнення цієї мети”.

В інтерв’ю газеті Волкер нагадав, що у Києва також є зобов’язання в рамках мінських домовленостей, у тому числі проведення місцевих виборів на сході України, надання регіону спеціального статусу і амністія сепаратистам. Це, зазначив автор статті, може статися, тільки якщо Путін виконає свою частину угоди.

Російські та українські уявлення про “блакитних касках”

На початку листопада Волкер повідомив, що Вашингтон попросив українську владу не висувати конкуруючі резолюції по миротворцях, оскільки США зацікавив відповідний проект Москви. 13 листопада на зустрічі з Владиславом Сурковим американський дипломат передав 29 поправок до російського проекту резолюції Радбезу. Але тільки з трьома з них російська сторона погодилася.

Проект резолюції, внесений Москвою на розгляд ООН, передбачає розміщення “блакитних касок”, озброєних вогнепальною зброєю, для охорони членів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на лінії розмежування в Донбасі після відводу важкого озброєння сторонами конфлікту. Склад місії повинен бути узгоджений представниками Києва і самопроголошених республік”.

Київ наполягає на розгортання місії та розміщення миротворців ООН у всій зоні збройного конфлікту в Донбасі і ділянці російсько-українського кордону протяжністю 420 км, а також наділення їх широкими правами

 

Підготував: Вадім Щіменко

...