Україна в 2017 році забезпечила 5 пусків ракет-носіїв у рамках міжнародної кооперації

  • Грудень 27, 2017

У 2017 році підприємствами космічної галузі України в рамках участі в міжнародній кооперації на світовому ринку пускових послуг забезпечено п’ять пусків ракет-носіїв (РН). Про це повідомили в Державному космічному агентстві України, передає Інтерфакс-Україна.
Як повідомляється, у 2017 році з участю підприємств української космічної галузі в інтересах іноземних замовників забезпечено три пуску РН Vega Європейського космічного агентства (ESA), один запуск експлуатованої в США в рамках контракту з NASA РН Antares, а також один запуск РН “Зеніт-3SLБФ” в рамках міжнародного проекту “Наземний старт”.
Зокрема, в рамках проекту Vega в березні з космодрому Куру у Французькій Гвіані (Південна Америка) на орбіту виведений супутник Sentinel-2B глобальної європейської системи дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) Copernicus; у серпні РН Vega вивела на сонячно-синхронні орбіти італійський розвідувальний супутник OPTSAT-3000, а також франко-ізраїльський супутник Vens європейської системи ДЗЗ Copernicus; в листопаді на орбіту виведений марокканський супутник ДЗЗ Mohammed VI — A. Маршовий двигун для четвертої ступені РН Vega — двигун RD-868P розробило ДП “КБ “Південне” (КБЮ) і виготовило ДП “во Південмаш” (ЮМЗ, обидва — Дніпро).
Також в листопаді з космодрому на острові Уоллопс (США) відбувся черговий запуск розробленої і створеної в Україні РН середнього класу Antares, задіяної у виконанні контракту NASA по забезпеченню комерційних постачальницьких послуг (CRS) Міжнародної космічної станції (МКС). Основна конструкція першого ступеня РН Antares спроектована ДП “КБ “Південне” і виготовлена на ДП “Південмаш”. В кооперації по проекту також беруть участь українські “Хартрон-АРКОС”, “Хартрон-ЮКОМ”, “Чезара“, “Рапід“.
У грудні РН “Зеніт-3SLБФ” успішно вивела на навколоземну орбіту ангольський супутник зв’язку Angosat. Ракета космічного призначення “Зеніт-3SLБФ” спроектована ДП “КБ “Південне”, перша і друга ступені розроблені ДП “КБ “Південне” і виготовлені ДП “во Південмаш”.
Як зазначили у космічному відомстві, запланований раніше на 2017 рік за допомогою РН “Зеніт”Зеніт-3SLБФ” запуск першого українського супутника зв’язку “Либідь”, побудованого в рамках міжнародної кооперації за участю Канади і РФ, перенесений на другу половину 2018 року.
За даними Держкосмосу, прогнозне зростання обсягів виробництва підприємств космічної галузі України за підсумками 2017 року оцінюється в порівнянні з 2016 роком в 30-33%

 

Підготувала: Безсмертна Ліза

Коментарі

...