У Києві пройшов V Міжнародний Форум власників і керівників приватних клінік

  • Жовтень 4, 2018

Захід зібрав понад 200 представників приватного та державного сектора охорони здоров’я з України та інших країн світу для обговорення нових викликів і перспектив розвитку медичного бізнесу.

28 вересня 2018 року в готелі Hilton відбувся масштабний мозковий штурм за участю досвідчених практиків, які працюють у приватному секторі медицини, і сміливих теоретиків — відомих бізнес-стратегів і консультантів. Його метою став пошук нової парадигми розвитку системи охорони здоров’я в Україні в умовах активного впровадження медичної реформи. Організатор форуму — “Академія Заблоцького”.

Актуальність теми підказало саме життя, адже процеси зміни економічної, соціальної й ментальної структури українського суспільства прискорюються рік від року. Ці зміни вимагають адекватної реакції й адаптації професійного медичного співтовариства до приходу нової реальності. Але для того, щоб ці процеси проходили максимально ефективно, необхідно перевірити правильність постановки “діагнозу” й вибрати оптимальний протокол лікування найбільш актуальних проблем і викликів, з якими стикається сьогодні приватна медицина.

Завдяки зусиллям засновника Форуму Ярослава Заблоцького та його команди, захід традиційно зібрав авторитетний консиліум з провідних бізнес-експертів, для яких підприємництво є не тільки предметом професійного вивчення, але й щирого інтересу.

Головна особливість Форуму 2018 року — погляд на перспективи розвитку приватної медицини в контексті нових трендів, які визначатимуть напрямки розвитку людини, суспільства, економіки, науки й техніки в найближчому майбутньому. Одним із найважливіших стане зміна в мисленні власників клінік, яким для перемоги в конкурентній боротьбі доведеться пристосовуватися до нової ієрархії цінностей клієнтів. На це вказав у своїй доповіді “Майдан в операційній: як не довести до повстання пацієнтів?” Євген Глибовицький.

“На успіх зможуть розраховувати лише компанії, що будують свої відносини з клієнтами на основі гри з позитивною сумою. Тобто ті, хто розглядає їх не як ресурс, а як партнерів”, — підкреслив провідний фахівець з розробки довгострокових стратегій.

“Сьогодні ви конкуруєте не між собою — ви включені у велику гру, де об’єктом конкуренції є не продукти, сервіси та послуги, а людські ресурси”, — стверджує у своїй доповіді “Конкурентоспроможність медичних бізнесів: де виявляться гроші клієнтів?” системний дослідник бізнесу Ігор Гут.

На необхідність пошуку балансу між приватними й суспільними інтересами для побудови успішного бізнесу в нових умовах вказав у доповіді “Як не потрапити в рабство до власного бізнесу?” експерт корпоративного навчання Петер Зашев.

“Завдання медицини майбутнього — створення простору здорового, довгого й повноцінного життя, де лікар є центром довіри, — упевнений футуролог Андрій Длігач. – Тому найголовніше, що він повинен робити сьогодні — у перехідний період — займатися посиленням своєї репутації, яка стане його основним капіталом завтра”.

Однак в Україні вже є приклади клінік, що створили бізнес-моделі, у яких соціальна відповідальність стала ключовою частиною стратегії успіху.

“Довіра коштує дорожче грошей, — упевнений Ярослав Заблоцький. — А соціальний капітал, який створюється за рахунок щоденної роботи з клієнтами й власною командою — єдиний надійний фундамент для будівництва стратегії розвитку приватної медичної компанії майбутнього”.
Яскраві й корисні дискусії, що викликали інтерес усіх учасників Форуму, відбулися в спеціальній панелі експертів. Там обговорили зміни в медичній сфері, а також питання конкуренції державних і приватних клінік у боротьбі за клієнтів і залучення інвестицій. Учасниками дискусії стали: Ростислав Валіхновський — засновник Інституту хірургії Valikhnovski Surgery, Тетяна Міхнова — директор медичного центру Святої Параскеви, Михайло Радуцький — президент клініки “Борис”, Андрій Харків – пластичний хірург, Ігор Шпак — головний лікар “Оксфорд Медікал Аккомпані”, Максим Леснухін — керівник Naturelle Dental Clinic і Євген Кроків — керівник і власник Shagov Aestetic Medicine.

Цікавим було й обговорення своєчасності інвестування в медичний бізнес в експертній панелі інвесторів, у якій взяли участь: Олексій Шершнев — генеральний директор медичної компанії ilaya, Михайло Гранчак — керівний директор Dragon Capital, Тигран Арутюнян — генеральний директор медичного будинку Odreх, Денис Тафінцев — старший партнер Horizon Capital.
Спеціальною подією Форуму стала презентація унікального мобільного додатка Dental Сare App, створеного з ініціативи Ярослава Заблоцького для центрів гігієни Dental Сare Office. Його функціонал дозволяє кожному зробити максимум можливого для здоров’я зубів і ясен: особистий календар відвідування стоматолога, оцінка та рейтинг здоров’я ротової порожнини, підбір професійних паст і щіток та їх доставка по всій Україні.

Коментарі

...