У наступному році ми маємо витіснити весь «нафталін» із влади за допомогою нового виборчого законодавства

  • Жовтень 17, 2018

Верховна Рада України повинна ще в цій каденції ухвалити новий Виборчий кодекс з відкритими партійними списками, забороною політичної телевізійної і бордової реклами та скасуванням мажоритарної системи.

Про це заявив народний депутат Юрій Дерев’янко на брифінгу в парламенті.

Він нагадав, що у вівторок багато українців, в тому числі активісти РУХУ НОВИХ СИЛ, вийшли під Верховну Раду, щоб нагадати більшості, народним депутатам про їхні зобов’язання, які вони дали 4 роки назад, коли були обрані до парламенту.

Прийняття Виборчого кодексу є однією з передвиборчих обіцянок Президента – в перший рік змінити закон про вибори, скасувати мажоритарку, впровадити пропорційну систему з відкритими партійними списками, забороною політичної телереклами, бордової реклами. Також всі підписанти коаліційної угоди зобов’язувались ще в 1 кварталі 2015 року ухвалити відповідний закон

Він обурився тим, що на п’ятому році роботи парламенту цей закон досі не ухвалений. Дерев’янко додав, що робоча група, яка розглядає поправки до цього закону, працює незадовільно і розглянула лише половину з понад 4 тисяч поправок. Дерев’янко звернувся до спікера Андрія Парубія з вимогою дати доручення профільному комітету і прискорити роботу над даним законопроектом.

У наступному році ми маємо витіснити весь нафталін, який тут є, а також замінити президента, і мати шанс через новий виборчий закон, щоб від громад, від людей були обрані гідні, достойні представники, народні депутати в наступну каденцію

Нагадаємо, 7 листопада 2017 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Виборчого кодексу України. Законопроект №3112-1 підтримали 226 депутатів. Він зокрема передбачає проведення парламентських виборів у 27 виборчих регіонах.

Коментарі

...