У світі зменшився коефіцієнт народжуваності

  • Листопад 9, 2018

Зокрема зменшилася кількість дітей, яких народжує середньостатистична жінка.

Через це половині країн світу загрожує “бебі-криза”. У цих країнах число новонароджених недостатнє для збереження поточної чисельності населення.

Дослідники проаналізували тенденції у всіх країнах світу з 1950 по 2017 рік. У 1950-му кожна жінка народжувала у середньому 4,7 дитини. Минулого року – 2,4. Щоправда коефіцієнт народжуваності в Нігерії становить 7,1 дитини. На острові Кіпр на кожну жінку припадає одне народження, у Великобританії – 1,7. Останній показник спостерігається у більшості країн Західної Європи.

“Уполовини країн сумарний коефіцієнт народжуваності знаходиться нижче рівня простого відтворення населення. Якщо нічого не зміниться, чисельність населення в цих країнах буде скорочуватися. Низький сумарний коефіцієнт народжуваності в основному спостерігається в економічно розвинених країнах. Це більшість держав Європи, США, Південна Корея і Австралія”, – говорить керівник Інституту показників і оцінки здоров’я при Вашингтонському університеті Крістофер Маррей.

Це не означає, що кількість жителів у цих країнах почало зменшуватися. Поки що цього не відбувається, бо чисельність населення складається з народжуваності, смертності та міграції. Щоб рівень народжуваності почав змінюватися, може знадобитися покоління.

Зниження числа народжень на одну жінку пов’язано зі зниження рівня дитячої смертності, зростанням доступу до контрацепції та високим рівнем зайнятості серед жінок.

Країни, які відчують “бебі-кризу” будуть змушені подумати про нарощування числа мігрантів або стимулюванні народжуваності.

“Якщо все буде йти своєю чергою, в майбутньому буде мало дітей і багато людей старше 65 років. Подумайте, наскільки серйозними будуть соціальні та економічні наслідки для суспільства. Мені здається, це прекрасно розуміє Японія. Там знижується чисельність населення. Багато країн Заходу ще не зіткнулися з цим, тому що низька народжуваність там компенсувалася міграцією”, – наголосив автор дослідження.

В Україні стрімко зменшується чисельність населення. Тільки за січень-червень 2018-го українців стало менше на 122 тис. осіб. Головна причина такої катастрофічної депопуляції – зниження народжуваності.

Коментарі

...