У Ірпені відкриють американський реабілітаційний центр Next Step

  • Грудень 13, 2018

У аналогічному закладі в США вже відновлювалися 26 учасників АТО.
Ідея створення центру належить 2 подругам, колишнім спортсменкам. Одна зараз живе в Америці, інша – у Києві, повідомляє “Голос Америки”.
Це все за кошти, які були зібрані з благодійників в Америці. Тобто діаспора збирала гроші… Люди зацікавлені, вони хочуть допомагати, знають про нашу ситуацію, і у нас є донори, які висилають чеки по 15-30 тис. доларів
Розповіла директор української філії фонду Revived Soldiers Ukraine Юлія Сташків.
За її словами, утримання одного українського пацієнта в Америці коштує майже як і створення центру в Україні.
І виникла ідея разом із Іриною Ващук, яка є президентом цього фонду, відкрити реабілітаційний центр в Україні
Загалом цей центр для поранених зі спинальною травмою, тому все пристосовано для людей на візках. Реабілітаційний зал облаштовуватимуть за каліфорнійським зразком. Наразі більшість тренажерів уже пливе в Україну з Нью-Джерсі.
Однак в Україні також знайшлися люди, які підтримують створення центру. Велосипедист Ярослав Попович подарував свій велотренажер, а футболіст Владислав Ващук обіцяє підключитися до фандрайзингу.
Підготували інструкцію для українських бійців, куди можна звернутися за безоплатною допомогою.

“В Україні функціонує мережа госпіталів ветеранів війни, де демобілізовані учасники ООС/АТО можуть пройти реабілітацію — медичну, фізичну та психологічну. У цих закладах з листопада 2014-го комплексну реабілітацію пройшли понад 55 тис. українських воїнів. Усі послуги надаються безоплатно”, – пише в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Коментарі

...