Цьогоріч убили 80 штатних журналістів і журналістів-фрілансерів – тривожна статистика

  • Грудень 18, 2018

Ще 348 журналістів сидять у в’язницях, а 60 – у заручниках. Про це йдеться в огляді насильства щодо журналістів, який підготувала організація “Репортери без кордонів”.
Зокрема, український журналіст Станіслав Асєєв утримується озброєними сепаратистами ДНР.
За результатами дослідження, кількість убивств штатних журналістів порівняно з 2017 роком зросла на 15% – із 55 до 63. Раніше ця кількість скорочувалася 3 роки поспіль.
Насильство проти журналістів досягло безпрецедентних рівнів цьогоріч, ситуація зараз критична
Наголосив генеральний секретар “Репортери без кордонів” Крістоф Делуар.
За його словами, це наслідки ненависті, яку привселюдно озвучують високопосадовці.
Ненависть до журналістів, яку озвучують, а інколи дуже відкрито проповідують несумлінні політики, релігійні лідери та бізнесмени, має трагічні наслідки на місцях і відображена у цьому тривожному зростанні правопорушень проти журналістів
Найбільш небезпечними країнами для журналістів є Афганістан – вбито 15 людей, Сирія – 11 журналістів і Мексика – 9 журналістів.
Крім того, через вбивство 5 працівників газети Capital Gazette у штаті Меріленд і США потрапили до списку країн, де існує смертельна небезпека для журналістів.

Найбільш резонансними стали вбивства саудівського колумніста Washington Post Джамаля Хашоггі та словацького журналіста-розслідувача Яна Куцяка. Після вбивства останнього у Словаччині розпочалася хвиля протестів, що призвело до відставки уряду.
Кількість затриманих та ув’язнених журналістів цьогоріч зросла з 326 до 348. Більше половини з ув’язнених перебувають у Китаї, Ірані, Саудівській Аравії, Єгипті та Туреччині.
Китай залишається лідером за кількостю ув’язнених журналістів – тут за ґратами наразі перебувають 60 журналістів, із них три чверті є журналістами-фрілансерами. Цьогоріч посадили в тюрми 6 людей.

Нещодавно у Львові нагородили кращих журналістів України.

Коментарі

...