Чергові обмеження від влади

  • Жовтень 5, 2017

На тлі штучно створюваного в топ-ЗМІ фонового шуму з абсолютно надуманих інформприводів, майже непомітно набрали чинності постанови НБУ №42 та № 43 щодо ретельнішої перевірки доходів громадян.

Так, тепер жодна покупка на суму, вищу від 150 тисяч гривень, не може бути сплачена готівкою – тільки безготівковим платежем за участі банків. І ось тут починається найцікавіше. Кожен громадянин має підтвердити легальність походження своїх коштів. Тобто – надати фінансові документи, що підтверджують джерела надходжень. Щоправда, якщо в довідці про доходи написана заробітна плата у 3200 – походження коштів автоматично визнається незаконним. Бо як можна назбирати суму в 150 тисяч із мінімальної заробітної плати, якщо навіть вижити на таку суму неможливо? Те саме – із накопиченими протягом життя чи «подарованими» грошима. Уявіть, що ви все життя відкладати кожну копійку на власне житло, наприклад, і врешті-решті дізнаєтесь, що ці кошти – нелегальні, і з них треба тепер сплатити податки, і ще зверху – штрафи за попередню несплату. Навіть якщо все життя всі податки офіційно сплачувались. Уявили? А тепер це наша сьогоденна реальність. Більше того, навіть спроба просто покласти цю суму на депозит в банк обернеться ретельними перевірками.

Формально, раніше такі перевірки теж мали місце, але стосувались далеко не кожного, проводились рідше, і влада не запхала носа так глибоко в кишені своїх громадян. Тепер же банки зобов’язані замість щоквартальних звітів про т. зв. «ризикові операції» подавати щоденні. Слід розуміти, що ці нововведення можуть обернутись декількома малоприємними наслідками. По-перше, рішення по операціях на крупні суми виноситимуться довше, і далеко не всі з них будуть схвальними. По-друге, банки будуть змушені розширювати штат, а значить – підвищувати вартість своїх послуг. Цілком очевидно, що банківські комісії зростуть не тільки для клієнтів, чиї операції  підпадають під перевірки, а для всіх.

Здається, ніби кожен українець вже підпав під максимально ретельний контроль владою кожної своєї дії. Але ні! В планах наших нешановних можновладців – пробити нове дно, ще щільніше затягнувши паски. Не так давно в нашого східного сусіда було введено норми контролю за злісними неплатниками. Якщо точніше – людина, яка має будь-які заборгованості, навіть за комунальні послуги, не може перетнути кордонів країни. До чого тут ми? А до того, що наші народні обранці радо мавпують безглузді рішення держдуми рф, і вже почали обговорення про введення таких самих правил в нас. Тобто, навіть спроба виїхати за кордон на заробітки, щоб погасити такі заборгованості, впирається у заборону виїзду через наявність боргів. Таке от замкнене коло.

Звичайно ж, у виправдання своїх рішень влада наводить аргументи про нейтралізацію тіньових схем та всенародне благо. Але вже всім очевидно, що нема таких рішень, які б влада приймала не на свою користь або собі на шкоду. Тож зараз вони просто запхали свої носи ще глибше в наші кишені в пошуках потенційної наживи, і не більше. З таких законів виникає лише три питання. Перше: скільки можна красти у власного народу. П’ята стаття Конституції Украіни твердить, що це вони – наші слуги, а українці є джерелом влади. Друге – доки наша влада мавпуватиме агресора та окупанта в своєму нездоровому бажанні якомога більше обмежити права та свободи українських громадян? І третє. Цікаво, скільки ще протримається влада, яка відкрито працює на принесення максимальної шкоди Україні? Скільки ще лишилось терпіння в українців і що саме стане останньою краплиною, після якої повторяться події буремної зими 2013-2014 років, але з куди більш кривавими наслідками? Адже тепер українці навчені 4 роками війни, і зброї на руках, у фактично вільному обігу, накопичилось суттєво більше. Зберігаємо спокій.

Коментарі

...