Чим займався колишній голова СБУ в КГБ СРСР

  • Лютий 9, 2018

Колишній голова СБУ України Валентин Наливайченко відповів на цілу низку запитань які були йому задані коли він перебував в якості свідка в так званій «Справі Януковича». Зокрема цікавим питанням являлось питання про його зв’язок із КДБ Росії.

«Я ніколи не завершував інститут КДБ в Росії, і не вчився там, я був представлений там тому, що на той час не було вишу в сфері розвідки, це було рішення України, я там перебував в 1993 році в якості слухача»

У 2014 році Наливайченком були опубліковані документи які свідчили про його дострокове відрахування із Інституту зовнішньої розвідки КДБ СРСР імені Андропова.
Читайте також Нові покази в справі Януковича
Також було розкрито деякі аспекти роботи СБУ під час окупації Криму. Спецпідрозділ «Альфа» запобіг висадці росіян в аеропортах Києва. Згідно даних вони здійснили перекриття ключових аеропортів та злітно-посадкових смуг для запобігання потенційній спробі вторгнення.

«Вони зустрічались із новим керівником Альфи Генадієм Кузнєцовим, виїжджали. Ставилось кілька завдань, насамперед це перекриття ключових київських аеропортів для недопущення російського агресора в Київ»

Нагадаємо Валентин Наливайченко був звільнений із посади голови СБУ в 2015 році.

Коментарі

...