Як відрізнити грип від застуди: корисні поради

  • Січень 9, 2019

Перш за все, варто звернути увагу на симптоми. Важливо уміти відрізняти стани, коли ваш організм зможе справитись із невеликою допомогою та дистанційною консультацією лікаря, а коли обов’язково потрібно звернутись за оглядом до спеціаліста. Про це пише в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.
Небезпека грипу або тяжкої застуди полягає в ускладненнях, які можуть вартувати навіть життя. Тому важливо вчасно розпізнати хворобу та розпочати необхідне лікування.
Центр громадського здоров’я МОЗ України підготували інфографіку, як розпізнати симптоми застуди та грипу.
Початок хвороби
◾Звичайна застуда починається поступово. Ви можете відчувати слабкість або невисоку температуру протягом кількох днів.
◾Симптоми грипу розвиваються різко, майже миттєво, із високою температурою, болем в очах, ломотою у м’язах чи ознобом. Зазвичай ви чітко можете визначити, коли почалася хвороба.
Температура
◾Температура може підніматися, зазвичай залишається на рівні 37-37,5 градусів.
◾ Для грипу характерна висока температура — від 38 градусів і вище. Цей симптом проявляється вже від самого початку хвороби.
Прояви інтоксикації
◾Під час застуди найчастіше виникає відчуття слабкості та “розбитості”.
◾Ломота, озноб, головний і м’язовий болі супроводжують грип від самого початку хвороби.
Нежить
◾Майже завжди супроводжує застуду, з цього може починатися хвороба.
◾Нехарактерний для грипу симптом, хоча може виникнути на 2-3 день хвороби.
Кашель
◾Для застуди не дуже виражений, може виникнути разом із болем у горлі.
◾Характерна для грипу ознака. У цьому випадку кашель може викликати біль у грудині.
Біль у горлі
◾Для застуди дуже притаманний симптом, який має чітко виражений характер.
◾Для грипу нехарактерний, може з’явитися на 3-4 день хвороби.
Дискомфорт в очах
◾Під час застуди виникає нечасто. Натомість може бути відчуття “піску” в очах, що характерно для аденовірусної інфекції.
◾Сльозотеча, почервоніння очей і світлобоязнь — характерні саме для грипу.
Задишка, відчуття нестачі повітря
◾Під час застуди може відчуватись полегшено як неможливість повноцінно дихати, але, насамперед, через закладеність носа.
◾Такий симптом під час грипу пов’язаний із дихальною недостатністю. Якщо відчуваєте його, потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Кілька основних правил, які ви маєте пам’ятати, якщо захворіли:
➡Звичайну застуду із легкими симптомами лікують лише постільним режимом і рясним питтям протягом 3-5 днів. Організм цілком може впоратись із вірусом сам.
➡Для лікування грипу або застуди з тяжкими симптомами застосовують озельтамівір, занамівір і балоксавір, але лише після того, як їх випише лікар.
➡Препарати, що зменшують біль у горлі чи полегшують кашель, не мають жодної доказової ефективності у лікуванні цих симптомів, а просто ненадовго можуть полегшити стан.
➡Температуру дорослим потрібно знижувати, лише коли вона вища 38,5 градусів. Для цього краще використовувати парацетамол чи ібупрофен та не перевищувати дозу цих ліків.
➡Вірусні інфекції не лікуються антибіотиками. Антибіотики виписують лише при бактеріальних хворобах, коли збудником захворювання є бактерії, наприклад, при бронхіті чи пневмонії. Але такі препарати призначають лише після аналізу крові та обстеження у лікаря.
➡Деякі симптоми є сигналами, що залишатися вдома небезпечно для життя. Негайно телефонуйте 103, якщо з’явились: задишка, висипи на шкірі, кровохаркання, синюшний відтінок шкіри, блювання та діарея, біль у грудях, зниження тиску, сповільнений пульс, аритмія, порушення свідомості чи судоми.
У будь-якому випадку проконсультуйтеся з вашим лікарем щодо симптомів. Він допоможе визначити подальший алгоритм дій.

Де в Україні найчастіше хворіють на кір? Найбільше хворих виявилося у тих областях, де рівень вакцинації є найменшим.

Коментарі

...