21.10.2017 Оновлення політикуму

  • Жовтень 21, 2017

Маніпулювання думкою суспільства на основі зовнішніх і внутрішніх впливів та найновіших досягнень сучасних політтехнологій і методів психологічної обробки призвело до того, що на даний момент в Україні сформована і діє політична еліта, яка, різними способами мінімізувавши вплив електорату, постійно забезпечує своє переобрання. Далі вона перепризначає свою владу, яка в свою чергу на наступних виборах забезпечує переобрання політичної еліти. Така карусель з незначними варіаціями диспозицій політично-олігархічних кланів і складає основу ерзац-політичного життя України на протязі 15-и років. Це призвело до масової деградації політикуму:

– Тотальна корумпованість.
– Практично тотальна залежність від інтересів олігархату.
– Відсутність елементарного розуміння стану суспільства та уяви про соціальні процеси і виклики.
– Низька або фальшива освіта.
– Повне нехтування інтересів громадян та відверте нехтування будь-якими обов’язками.
– Зневага до держави, людей та моралі, як такої –взагалі.
– Вседозволеність на підставі недоторканості, подвійного громадянства, відкритих для втечі кордонів та трактування принципів демократії як вседозволеність .
На даний момент суспільство повністю свідоме того, що цей політикум віджив, є злочинним і потребує заміни. Складність ситуації полягає в багатьох факторах нашої сучасної реальності. Але головним з них є відсутність дієвого механізму заміни такого політикуму оскільки цей політикум сам визначає і узаконює даний механізм. Така патова ситуація потребує нестандартного підходу.
На мій погляд існує два шляхи: довгий і короткий. Про довгий, тобто корінну зміну структури політичного життя, можна буде говорити лише з наступним складом парламенту. А зараз потрібні першочергові заходи.
Короткий шлях:
– Депутатами ВР можуть бути лише громадяни України, які у попередні роки вже були депутатами не більше 1 чи 2 каденцій. Для цього потрібно провести роботу серед виборців щоб вони не голосували за «рудиментів».
– Кандидати в депутати до ВР повинні мати підтверджену вищу освіту та довідку про проходження ЗНО з історії України та української мови в об’ємі ЗОШ з мінімальним прохідним балом.
– Депутати ВР повинні мати зарплату не нижчу ніж у суддів (інакше це не відповідає їх суспільному навантаженню) щоб могли жити в столиці і забезпечувати сім»ї. Але не всі. Європейські вчені визначили рівень повного гарантованого незалежного («щасливого») життя людини в об’ємі 5 Млн. 100 тис. євро для чоловіків і 5 Млн .300 тис. євро для жінок. Тому ті депутати, які завдяки ресурсам та можливостям держави і суспільства тим чи іншим чином вже досягли цього рівня чи вище, ведуть свою депутатську діяльність повністю на безоплатній основі. Депутати, які досягли статків 1 Млн. євро – отримують лише кошти на безпосередню депутатську діяльність.
– Депутати ВР повинні залишатися недоторканими особами щодо виконання депутатських повноважень інакше вони будуть повністю блоковані. Депутатів потрібно позбавити недоторканості за зраду державних інтересів, розголошення державної таємниці, корупцію та кримінал. Тобто вони вільні в межах політичної діяльності, а все решта – як у звичайних громадян. У випадку подання до суду матеріалів про зраду державних інтересів, розголошення державної таємниці, корупцію та кримінал депутат автоматично припиняє депутатську діяльність до вироку суду. У випадку, коли депутат втрачає депутатський мандат чи працездатність його місце автоматично займає кандидат, який був наступним за результатами виборів.
– Балотуватися кандидатом у депутати ВР можуть лише ті особи, які є громадянами України не менше 10-и років підряд.
– Не можуть балотуватися кандидатом у депутати ВР особи, які працювали чи співпрацювали з КДБ, СБУ, служили чи служать в міліції-поліції чи закінчили учбові заклади цих відомств. Їх суспільство уже обрало встановленим чином на відповідальну службу. В іншому разі втрачається сенс призначення і діяльності цих структур: вони просувають себе в політику, самі себе обирають, спекулюючи недоступними для інших громадян можливостями, самі себе контролюють, а далі узурпують владу. І приклад тому РФ.
– Кандидати в депутати (партії) повинні викладати програми своєї майбутньої діяльності лише в суворій відповідності і послідовності до розділів Конституції України щоб виборцям було легко і зручно порівнювати.
– Кількість депутатів за відкритими партійними списками потрібно скоротити до однієї третини парламенту.
Такий мінімум буде достатнім для початкових змін та першочергового оздоровлення політикуму.

Автор: Андрій Льова

Коментарі

...