10 хитрощів, щоб підбадьоритися восени

 • Вересень 29, 2017

Менше тепла і сонця, більше стресу. Восени падає не тільки температура і листя з дерев, але й наш життєвий тонус.

Фахівці одностайні: уникнути осінньої нудьги і втоми неможливо – біологічні ритми візьмуть своє. Восени все живе згасає і засинає. Не дивно, що і нам весь час хочеться подрімати і енергії на активну діяльність не вистачає. Але не варто впадати у відчай. Прості вправи допоможуть підбадьоритися і не розкиснути цієї осені.

 1. Холодна ванна для рук

Ніщо так не бадьорить тіло, як холодна вода. Ще в середині XIX століття католицький священик Себастьян Кнейп, який прославився методикою водолікування, довів, що вода температурою нижче 18 С сильне збудливу дію, насамперед на нервову систему. Кнейп радив пацієнтам восени гуляти вранці по траві або, закатавши штани, ходити по березі моря або річки.

Вдаватися до таких екстремальних методів не обов’язково – цілком згодяться контрастний душ або холодні ванночки для рук. Досить набрати в раковину крижаної води (приблизно 14 С) і опустити туди кисті на 30 секунд. Потім не забудьте змастити руки живильним кремом.

 1. Вправа «Велике дерево»

Цій вправі кілька тисяч років. У практиці цигун воно вважається найпотужнішим способом отримання життєвої енергії ци. «Велике дерево» не вимагає фізичних зусиль. Головне – знайти вільний час.

Прийміть вихідне положення: тіло розслаблене, ноги на ширині плечей, ступні паралельні, коліна трохи зігнуті, спина пряма. Таз потрібно трохи подати вперед. Підборіддя опущене, шия пряма. При цьому голова ніби підвішена за маківку. Мова стосується верхнього неба, очі прикриті, але не закриті зовсім.

Уявіть, що ваші ноги перетворюються у коріння дерева і вбирають з землі вологу, поживні речовини і енергію інь. Уявіть, що тулуб зростає і прагне до неба. Підніміть руки так, щоб долоні знаходилися навпроти пупка. Лікті відставлені від тулуба, ніби ви охоплюєте великий надувний м’яч. Відчуйте його між долонями і пупком.

Відчуйте, як ця куля починає рости, стає все більше виходить за межі вашого тіла, і ви опиняєтеся всередині нього. Потім куля починає зменшуватися, і ось він знову вміщується у ваших руках. Повторіть вправу кілька разів.

 1. Дихальна гімнастика

Ляжте на килимок, покладіть руки під стегна, а ноги підніміть вертикально, спершись п’ятами об стіну. Зробіть глибокий вдих, надувши живіт, і видихніть через ніс. Повторюйте вправу протягом п’яти хвилин. Воно стимулює відтік крові від нижніх кінцівок і таза до верхньої частини тіла, завдяки чому мозок краще насичується киснем, а ви відчуваєте себе бадьоріше.

 1. Йога пальців

Це вправа в практиці мудрі (йоги пальців) називається мудрою енергії. З’єднайте великий, середній і безіменний пальці, витягніть вказівний палець і мізинець. Для досягнення оптимального результату мудру рекомендується робити один раз в день протягом 45 хвилин або три рази в день за 15 хвилин.

 1. Музична пауза

Психолог Стефан Гетен вважає, що правильно складений список допоможе «підзарядити батарейки». Звичайно, музика має бути не просто улюбленою. Треки потрібно розташувати в правильному порядку: спочатку – повільні розслаблюючi мелодії, але від треку до треку темп поступово має прискорюватися.

Він пропонує такий варіант: соната для фортепіано в темпі адажіо, потім струнний квартет у супроводі фортепіано в темпі модерат і, щоб остаточно вийти із заціпеніння, симфонічний оркестр – алегро. Оптимальна тривалість музичної паузи – 20 хвилин. Складіть плейлист заздалегідь і слухайте по дорозі на роботу.

 1. Аюрведичний чай

Приготувати його нескладно: змішайте по половині чайної ложки кмину, насіння коріандру і кропу, залийте трьома склянками окропу. Дайте настоятися 5-10 хвилин, процідіть. Кмин покращує травлення, стимулює кровообіг; коріандр виводить важкі метали та інші токсичні речовини; кріп – експрес-очищення печінки.

Також корисно додавати в звичний чорний або зелений чай імбир, лимон і куркуму. Цей склад покращує настрій і заряджає енергією, тому правильніше пити його вранці.

 1. Світлотерапія

Ледь піднявшись з ліжка, відкрийте штори і включіть у всіх кімнатах яскраве світло. Це миттєво блокує вироблення мелатоніну – гормону сну, і ви відразу відчуєте себе бадьоріше. Не економте на електриці в офісі, якщо хочете працювати швидше і ефективніше.

 1. Адаптогенні настої

Женьшень, лимонник, родіола рожева – природні адаптогени. З одного боку, ці рослини самі адаптуються до потреб людини, з іншого – допомагають організму пристосуватися до умов навколишнього середовища і легше переносити навантаження. Адаптогени не токсичні, їх можна приймати у вигляді аптечних настоянок або робити відвари самостійно.

 1. Вітамін D

Сонця восени мало, а без ультрафіолетового випромінювання неможлива реакція, що приводить до синтезу вітаміну D. А адже саме він зміцнює імунну систему і підвищує настрій. Основні джерела вітаміну D – жирні сорти риби (особливо печінка тріски), м’ясо, жовток яйця і молоко. Обов’язково включіть ці продукти в свій раціон.

 1. Ароматерапія

Цитрусові масла, особливо масло солодкого апельсина, стимулюють вироблення гормонів радості і активізують роботу мозку. Крім того, вони захищають дихальні шляхи від вірусів і бактерій. Просто тримати пляшечку з есенцією на робочому столі і в міру необхідності робіть три глибоких вдохи.

Коментарі