10-ий ювілейний фестиваль “Тиждень австрійського кіно” стартує 15 липня у столичному кінотеатрі “Жовтень”

  • Липень 4, 2021

Цьогоріч у програмі форуму — 5 повнометражних стрічок.

Екранізація однойменної філософської повісті німецького письменника Германа Гессе “Нарцис і Ґольдмунд” розповідає про двох послушників із відлюдного німецького монастиря у пізньому Середньовіччі. Стрічку номінували на Німецьку кінопремію 2020 у категоріях “Найкращий грим” і “Найкраща робота художника-постановника”.

За сюжетом драми “Розбий моє серце” двоє ромів Пепе і Марсела з бідного селища у Словаччині мусять жебракувати у Відні. Вони закохуються одне в одного, однак знаходяться під пильним наглядом жорстокого дядька хлопця. У 2018 році стрічка перемогла на Фестивалі південно-східного європейського кіно в Лос-Анджелесі та отримала приз за найкращий сценарій на Кінофестивалі в Бібераху.

У документальному фільмі “З Австрії до Австралії” йдеться про пригоди двох друзів у велосипедній мандрівці. Вони вирішили здолати 18 тисяч кілометрів із Австрії до Австралії через 19 країн.

Картина “Лисиця в норі” розповідає про вчителя Фукса. Він починає працювати у в’язничній школі та знайомиться із таємничою та замкненою у собі ученицею Самірою. Стрічка отримала приз за Найкращу режисуру на кінофестивалі ім. Макса Офюльса, та була нагороджена за найкращий монтаж і сценарій на кінофестивалі “Діаґонале”.

Також на великому екрані покажуть стрічку одного з найвидатніших австрійських режисерів Міхаеля Ганеке “Піаністка”. Фільм вийшов у 2001 році, цьогоріч відзначається його 20-річчя. У ньому йдеться про професорку Віденської консерваторії, яка досі спить у ліжку з мамою. Однак раптом у неї закохується один із її учнів. Роль викладачки виконала всесвітньовідома французька акторка Ізабель Юппер. Також у фільмі зіграла володарка премії БАФТА Ева Ґрін. “Піаністка” отримала Золоту пальмову гілку та призи за найкращу жіночу і чоловічу ролі на Каннському кінофестивалі в 2001 році. Крім відзнаки у Каннах, Ізабель Юппер також отримала нагороду від Європейської кіноакадемії як найкраща акторка.

Тиждень австрійського кіно відбуватиметься у Києві до 21 липня. Також кінофестиваль пройде в Одесі з 30 серпня – 1 вересня. Фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Вперше кінофестиваль “Тиждень австрійського кіно” відбувся у 2021 році. Відтоді щороку Австрійський культурний форум у Києві та компанія “Артхаус Трафік” організовують покази найвизначніших стрічок, які вироблені в Австрії або в копродукції з нею.

Коментарі