1/5 населення світу має стійкість до більш низьких температур завдяки генетичній мутації

  • Лютий 19, 2021

Вона дозволяє їм ніколи не відчувати холоду, опублікували результати дослідження Каролінського інституту у Швеції в Американському журналі генетики людини.

Учені попросили 32 здорових чоловіків у віці від 18 до 40 років сидіти в воді з температурою 14°C, доки температура тіла не впаде до 35,5°C.

Потім вони виміряли електричну активність м’язів і взяли біопсію м’язів добровольців, щоб вивчити вміст білка і склад волокон.

За результатами досліджень, білок α-актінін-3, що міститься у волокнах всередині м’язів, відсутній у 20% людей. Його відсутність допомагає їм краще підтримувати температуру.

Команда дослідників вважає, що цей генетичний варіант міг захистити сучасних людей, які мігрували з Африки понад 50 тис. років тому, від холоду.

Дослідники додають, що поки що невідомо, чи впливає дефіцит α-актініна-3 на стійкість до спеки або реакцію на різні типи спортивних тренувань.

Розробили простий медичний тест, який може виявити рак матки за допомогою вагінальних мазків або сечі. Ця розробка допоможе знизити ризик смертності жінок від хвороби.

Коментарі