20 вересня з’явився текст законопроекту про ринок землі

  • Вересень 20, 2019

Документ опублікували на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Документом пропонується, що набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть громадяни України, українські юридичні особи, а також територіальні громади та держава.
Іноземці та особи без громадянства можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення в порядку спадкування за законом, але зобов’язані здійснити їх відчуження протягом одного року з дня набуття права власності
Сукупна площа земельних ділянок, які перебувають у власності громадянина або юридичної особи України (з урахуванням пов’язаних осіб) у межах однієї області не повинна перевищувати 15% земель сільськогосподарського призначення такої області та 0,5% земель сільськогосподарського призначення України.
Порушення вимог цієї частини є підставою для відмови у державній реєстрації права власності на земельну ділянку
Пропонується, що “переважне право купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення має її орендар, за умови сплати ним ціни, за якою вона продається”.

Уряд запустить систему, яка моніторитиме та перевірятиме покупців і продавців земельних ділянок. Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Коментарі