24-30 листопада у столичному театрі на Подолі пройде Другий всеукраїнський театральний фестиваль-премія “Гра”

  • Листопад 13, 2019

До фіналу театрального “Оскара” потрапило 12 вистав. Отримають нагороду в 6 номінаціях.

З березня до червня експертна рада подорожувала Україною й переглядала спектаклі-номінанти. На фінальному етапі їх буде оцінювати міжнародне журі.

НОМІНАНТИ

Найкраща драматична вистава:

“Погані дороги”, Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра
Виставу за однойменною п’єсою Наталії Ворожбит поставила Тамара Трунова. Драма заснована на документальних історіях, записаних у прифронтовій зоні на Донбасі, коли Ворожбит збирала матеріали для сценарію фільму “Кіборги”.
П’єсу створено на замовлення лондонського театру Royal Сourt.

“Коріолан”, Академічний драматичний театр ім. І. Франка

Виставу поставив Дмитро Богомазов за одноіменною трагедією Вільяма Шекспіра. Це історія злету і падіння легендарного давньоримського полководця Кая Марція Коріолана. Ця шекспірівська трагедія не така популярна, як “Отелло” чи “Гамлет”. За свою понад 400-річну історію ставилась нечасто — Вікіпедія нараховує 20 версій, включно з кіношними.

Простір сцени розділено надвоє скляною перегородкою.

Найкраща вистава камерної сцени:

“Бог різанини”, Київський академічний театр на Печерську
Дитячий майданчик столичних Новопечерських Липок. Один хлопчик розбиває губу іншому та вибиває два його зуба. Батьки вирішують обговорити проблему цивілізовано — в затишній домашній атмосфері, без залучення зовнішніх інстанцій. Так починається соціально комедійний мюзикл Ольги Ларіної та Дениса Мартинова.

“Фрекен Юлія”, Київський академічний театр “Золоті ворота”
Режисер Іван Уривський поставив виставу за однойменною п’єсою шведського драматурга Августа Стріндберга.
Усі заздрять багатству Юлії, а вона заздрить усім закоханим. Її зрадив наречений. Поруч опиняється інший чоловік, Ян. Не сміє наблизитися до дівчини, бо він лише слуга у домі її заможного батька.

Найкраща вистава для дітей:

“Король Дроздобород”, Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва
Оперу за мотивами казки братів Грімм поставив режисер Дмитро Тодорюк. Це історія про горду принцесу, яка висміяла усіх наречених. За це батько король вирішив видати її за першого зустрічного. І такий знайшовся. Тож принцесі довелося жити у бідній хаті, плести кошики та торгувати горщиками. А на сам кінець — вона опинилася на балу у того самого короля, якого назвала Дроздобородом. Але у якості служниці і посудомийки.

“Пливе човен, казок повен”, Рівненський академічний обласний театр ляльок
Вистава Олени Ткачук створена за мотивами народних казок: “Вовк і семеро козенят”, “Ворон і яблуня” та “Горщик каші”. Вони об’єднані в одну сюжетну лінію.

Найкраща музична вистава у жанрі опери/оперети/мюзиклу:

“Скрипаль на даху”, Київський академічний театр оперети
Це історія про родину молочника Тев’є Тевеля, якого разом з іншими євреями царська влада змушує покинути домівку в Україні й емігрувати за океан. Виставу за оповіданням Шолома Алейхема “Тев’є молочник” поставив режисер Богдан Струтинський.

“Орфей і Еврідіка”, Одеський академічний театр опери та балету
Оперу Крістофа Глюка у двох діях поставив режисер Павло Кошка.
На кладовищі прощаються з померлою від укусу змії Еврідікою. Замість надгробків і могил — світлові кулі. В них заточені душі людей. Орфей не може змиритися зі смертю дружини. Просить богів повернути кохану до життя або ж забрати його. Орфею дозволяють врятувати Еврідіку. За допомогою окулярів віртуальної реальності він має потрапити до паралельного світу і забрати звідти дружину. Врятувати кохану вдасться за умови, що він ні разу на неї не подивиться.

Найкраща хореографічна/балетна/пластична вистава:

“Спляча красуня”, Академічний театр “Київ Модерн-балет”
На постановку і створення нової хореографічної “партитури” хореографа-постановника Раду Поклітару надихнули музика Петра Чайковського і казку неаполітанця Джамбаттіста Базіле.
У новій версії молодий король знайде свою кохану не через 100 років, а через 800.

“Правда під маскою”, Львівський академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької
В основі балету два твори Ігоря Стравінського — “Пульчинелла” і “Весна священна”. Обидва спричинили жваве обговорення з боку театралів і критиків через порушення низки правил класичного балету. “Пульчинелла” оповідає про фальшиві почуття, а “Весна священна” — про історію справжньої людини.

Найкраща пошуково-експериментальна вистава:

“Світ у горіховій шкаралупі”, Київський академічний театр на Печерську
Постановка за бестселером астрофізика Стівена Хокінга. Режисер — Дмитро Захоженко.

“Баби Бабеля”, Одеський академічний обласний театр ляльок
За оповіданнями Ісака Бабеля “Король”, “Батько”, “Ісусів гріх”. Режисер-постановник — Євген Корняг.

Також цьогоріч будуть визначатии лауреатів у 6-ти індивідуальних номінаціях: найкраща жіноча та чоловіча роль, режисерська робота, сценографія, хореографія, музичне рішення вистави.

Переможці “Гри” отримають диплом і грошову винагороду на реалізацію нового творчого проекту. Глядачі зможуть переглянути 12 вистав-фіналістів на різних театральних майданчиках Києва протягом останнього тижня листопада.

Найкращою драматичною виставою минулого року назвали “Вій. Докудрама” Чернігівського театру ім. Тараса Шевченка. Переможці отримали по 50 тис. грн на нові постановки. Як найкращу виставу для дітей нагородили постановку “Ангелик, що загубив зірку” Чернігівського театру ляльок ім. Олександра Довженка. Особливу відзнаку журі дало постановці “Тату, ти мене любив?” київського театру “Золоті ворота”. Найкращою музичною виставою в жанрі опери/оперети/мюзиклу назвали барокову оперу “Дідона та Еней”. Як найкращу виставу камерної сцени нагородили “Віталіка” київського Дикого театру. Найкраща експериментально-пошукова вистава — “Гамлет” Івано-Франківського театру Івана Франка. Спектакль грають у підвалі.

Коментарі