49% українців готові повністю відмовитися від готівки у майбутньому

  • Червень 27, 2021

Кожен третій готовий зробити це протягом найближчих двох років, йдеться у дослідженні Mastercard.

52% українців зважають на можливість безготівкової оплати під час вибору торгової точки. 8% опитаних уникають магазинів, де немає можливості розрахуватися карткою.

61% українців хотів би бачити більше можливостей для безготівкових розрахунків на ринках, 47% – в кіосках і невеликих магазинах, в громадському транспорті – 38%, а також в перукарнях і салонах краси.

60% опитаних користувачів сказали, що стали робити покупки онлайн набагато частіше з початком пандемії. 45% роблять замовлення онлайн регулярно кілька разів на місяць.

39% українців хотіли б у майбутньому платити за допомогою сканування QR-коду смартфоном. 16% хотіли б платити криптовалютою, і 13% – за допомогою розумної побутової техніки.

З 3 червня в країнах Євросоюзу почали діяти нові правила ввезення та вивезення готівки. Усі, хто в’їжджають на територію ЄС або виїжджають з неї, зобов’язані заповнити декларацію про готівку на суму €10 тис. і більше. Митні органи мають право перевіряти людей, їхній багаж і транспортні засоби, а також затримувати незадекларовану готівку.

Коментарі