72-річного Майкла Костіва збираються прийняти на посаду посла Сполучених Штатів в Україні

  • Жовтень 6, 2019

Однак водночас тривають консультації з призначенням як спецпредставника Держдепартаменту США з питань України. До цього ним був Курт Волкер.

Якщо для призначення на посаду спецпредставника необхідний тільки підпис американського держсекретаря, то процедура призначення посла потребує затвердження Сенатом, пише “Дзеркало тижня”. Цьому може завадити той факт, що Костів 10 років працював у ЦРУ і зі скандалом пішов звідти.

У статті про претендента в англійській версії Вікіпедії йдеться про дивну історію: нібито наприкінці 1981-го він був пійманий у супермаркеті на крадіжці пакета з беконом вартістю в $2,13. Він повідомив про цей інцидент своєму начальству й був відправлений в адміністративну відпустку. У 1982-му, після того як Костів подав у відставку, обвинувачення були зняті. Втім, цей інцидент не перешкодив йому в 2004–2006 роках бути радником директора ЦРУ.

Після ЦРУ Костів близько 20 років працював у нафтогазовій компанії Chevron.

З 2006-го по 2011-й Костів був директором республіканського штабу комітету Сенату зі збройних сил, який очолював сенатор-республіканець Джон Маккейн.

З 2011-го і дотепер Костів обіймає посаду віцепрезидента Американської асоціації геологів-нафтовиків. З січня 2017-го також є радником директора Національної розвідки Дена Коутса. Крім української мови, Костів володіє російською, іспанською, італійською, польською.

Колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер завершив давати свідчення перед 3 комітетами Палати представників. Конгресмени більше 9 год. опитували його за закритими дверима.

Коментарі