74% українців підтримують закони про касові апарати, які зобов’язують малі підприємства та ФОП видавати фіскальні чеки покупцям

  • Листопад 14, 2019

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” з 22 по 30 жовтня.

Дві третини опитаних підтримують введення механізму “кешбек” і створення додатка, який дозволить оплачувати всі податки у смартфоні.

Половина опитаних вважають, що розширення застосування касових апаратів (PPO) – це скоріше наведення порядку в сфері сплати податків. У той же час 38% вважають, що такий крок влади скоріше є утисками малого підприємництва. Останнє твердження користується значною підтримкою серед тих, хто вже має власну справу.

Близько 40% виступають за ліквідацію податкової міліції і створення Бюро фінансових розслідувань, введення одноразового декларування (за ставкою 9-10%) та введення окремого податку для IT-підприємців.

Понад 70% переконані, що потрібно збільшувати розмір податків для олігархів та великого бізнесу. Такий же відсоток респондентів виступає за те щоб зменшити або залишити на колишньому рівні податки для малого та середнього бізнесу.

При цьому половина респондентів знають суму податків, яку сплачують щомісяця державі, 30% – не знають.

Соціологи опитали 2 тис. респондентів. Помилка дослідження: не більше 2,2%.

18 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закони, які зобов’язують фізичних осіб-підприємців використовувати касові апарати та дозволяють покупцям вимагати повернення грошей, якщо покупка не відповідає чеку.

Коментарі